Użytkownik kluczowy QM i część dalsza

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Niyaki
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 05, 2023 5:16 pm

Użytkownik kluczowy QM i część dalsza

Post autor: Niyaki »

Witam wszystkich. Odkryłem to forum niedawno i zdecydowałem, że spróbuje zdobyć kilka informacji u osób doświadczonych i rozgarniętych w tych tematach. Od października zeszłego roku jestem użytkownikiem kluczowym w jednej z firm spożywczych, jeżeli chodzi o SAP, a dokładniej o moduł QM. Pierwotnie miałem być osobą supportową do tego, ale skończyło się tak, że dział się posypał i zostałem sam ze sobą, bez żadnej - choćby podstawowej wiedzy o SAPie, bez żadnych szkoleń ze strony firmy itp. Sam grzebałem, bawiłem się, klikałem, a przy tym niesamowicie denerwowałem. Pomijając cały background - firma wdrażała SAPa, ale wg. mnie brakowało tam jakichś podstaw organizacji i innych składowych. System ogólnie rzecz biorąc wszedł i działa.

Po jakimś czasie bycia użytkownikiem kluczowym zaczęło mi się to najzwyczajniej w świecie podobać. Spodobał mi się system, jak to wszystko działa, miałem też okazję spojrzeć, jak wygląda konfiguracja ze strony konsultanta. Postanowiłem, że chciałbym iść w consulting głębiej i chciałbym iść w moduł QM. Po kilku poradach od osób siedzących w tym już dłużej postanowiłem iść w moduł MM, który ma coś wspólnego z QM. Powiedziano mi, że warto ogarnąć sobie szkolenie na Udemy i książkę z wydawnictwa SAP Press jeżeli chodzi o MM. Słyszałem również, że firmy consultingowe szukają osób na tzw. "przyuczenie" i zatrudniają osoby bez wielkiej wiedzy z SAPa, albo w ogóle bez wiedzy. Czy osoby, które siedzą w tym środowisku mają dla mnie jakieś porady? Czy warto składać CV do firm consultingowych, jeżeli jestem użytkownikiem kluczowym, ale nie ukrywam - moja wiedza nie jest niesamowicie wielka i nie uważam się za osobę, która w tym SAPie trochę już siedzi. Chciałbym po prostu mieć okazję i potwierdzenie, że takie sytuacje z zatrudnieniem się zdarzają i jest sens się zgłaszać - nawet bez braku doświadczenia.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ