Planowanie produkcji

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
apacz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 20, 2023 7:19 am

Planowanie produkcji

Post autor: apacz »

hej, rozpoczęłam praktyki w firmie bazującej na SAP'ie. Potrzebuję informacji, z której transakcji mogę wydrukować raport PDP ( tygodniowy plan produkcji). Próbowałam z transakcji MF52 jednak tam jest brak możliwości wyfiltrowania konkretnych materiałów. Dodatkowo skorzystałam z transakcji coois i niestety też nie dało mi to jasnego obrazu. Proszę o jakies podpowiedzi. Dodatkowo może ktoś się orientuję o możliwość wydruku tygodniowego planu pracy przypisanego do danej maszyny. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Planowanie produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

Ten raport wygląda na coś, co jest w Twojej firmie potrzebne na bieżąco. Dlaczego zatem nikt z opiekunów Twoich praktyk nie pokazał Ci jak wygenerować ten raport?

Sprawdź z jakiego modelu planowania produkcji korzystacie tj. produkcja seryjna, produkcja procesowa, czy produkcja zleceniowa.

W przypadku produkcji zleceniowej wszystkie informacje znajdziesz w systemie informacyjnym produkcji, tj. w COOIS. Plan produkcji dla poszczególnych maszyn to będzie lista operacji zleceń, bo to właśnie operacje są wykonywane na poszczególnych maszynach, a jedno zlecenie jest zwykle realizowane na wielu maszynach:
20230720_3963.png
20230720_3963.png (8.91 KiB) Przejrzano 242 razy
apacz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 20, 2023 7:19 am

Re: Planowanie produkcji

Post autor: apacz »

Dzięki za odpowiedź,
ODPOWIEDZ