Usunięcie przypisania zapasu do dostaw

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Usunięcie przypisania zapasu do dostaw

Post autor: SAP_Consulting »

Cześć, jak w temacie, w jaki sposób usunąć przypisanie zapasu do dostaw, na których ten zapas został dostarczony?
Mam na myśli, że przyjmuję dostawę, księguję i robię Putaway, później sprawdzając zapas produktu, wciąż dokument tej dostawy wisi na zapasie:
Dostawa numer przypis .jpg
Dostawa numer przypis .jpg (240.82 KiB) Przejrzano 96 razy

Poszperałem w Internecie i zrobiłem na razie tyle:
Dostawa numer przypis 2 n.jpg
Dostawa numer przypis 2 n.jpg (241.56 KiB) Przejrzano 97 razy
DOstawa przypis 7.jpg
DOstawa przypis 7.jpg (220.26 KiB) Przejrzano 97 razy

Ale numer dostawy wciąż pozostaje na zapasie.

Co jeszcze powinno się ustawić?

Dzięki.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Usunięcie przypisania zapasu do dostaw

Post autor: marcus »

Cześć,
Trzeba by sprawdzić jaki jest ostatni krok magazynowania.
Zapas w typie magazynu, który pokazujesz jest F1 co by wskazywało że jest to zapas w przyjęciu.
Być może brakuje tutaj kolejnego kroku jakim jest umieszczenie w ostatnecznym typie magazynu z tym ustawieniem:
2023-07-28_14h02_49.png
2023-07-28_14h02_49.png (36.38 KiB) Przejrzano 85 razy

Może masz jakieś komunikaty, które utknęły w SMQ2 i tam znajdziesz jakąś wskazówkę.
Czy typ magazynu 0300 jest ostatecznym typem magazynu do którego chcesz umieszczać produkt? jeśli tak to warto zaznaczyć tą opcję co jest na zdjęciu.
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Usunięcie przypisania zapasu do dostaw

Post autor: SAP_Consulting »

Generalnie klient nie chce z tym nic robić, kiedy towar przyjdzie do magazynu, tylko księgować to od razu w miejscu ostatecznego składowania, dlatego zmieniłem rolę typu magazynu na "D", chociaż nie wiem czy to najlepszy pomysł :P Ale kiedy pozostawiam rolę typu magazynu pustą, czyli oznaczam go jako standardowy typ magazynu, wtedy nie mogę księgować w tym typie magazynu właśnie, no i stąd to "D".
Natomiast znacznik o którym mówisz, niestety nie działa z "D", już próbowałem tego wcześniej:
D.jpg
D.jpg (229.02 KiB) Przejrzano 61 razy
Tak, 0300 to ostateczny typ magazynu. W kolejkach nie ma nic.
No i nie wiem co dalej, szczerze mówiąc.
ODPOWIEDZ