WM Fixed storage bin

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
lotek
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 18, 2023 8:29 am

WM Fixed storage bin

Post autor: lotek »

Witam,

Mam problem ze stałymi miejscami składowania czyli Fixed storage bin. Chciałbym aby system zamawiał kolejną paletę na uzupełnienie miejsca kiedy ilość materiału spanie poniżej danej ilości. Np. pełna paleta ma pojemność 100 szt., a chce żeby system generował zamówienie kiedy zapas spadnie do 10 szt.

Dla materiału w MM ustawione mam:
max pojemność 110 szt.
minimum 10 szt.
ilość uzupełnienia 100 szt.

W ustawieniach typu magazynu:
strategia rozmieszczenia zapasów - F ustalone miejsce składowania
składowanie niejednorodne - A kilka jednorodnych jednostek składowania przypisanych na miejsce składowania
dodanie do zapasu - X dodanie do istniejącego zapasu jest dozwolone
metoda kontroli pojemności - 4 kontrola zgodnie ze wskaźnikiem efektywności dla materiału
zaznaczony box z aktywną kontrolą

W sytuacji kiedy palety z materiałem mają po 100 szt. wszystko działa poprawnie lecz gdy np. na palecie jest 50 szt. - system generuje wtedy dwa zlecenia uzupełnienia w tym samym czasie (jedno na z tą mniejsza paletą (50 szt) oraz drugie z kolejną paletą (100 szt)) przez co maksymalna pojemność miejsca zostaje przekroczona, a w jedno miejsce składowania trafiają dwie pełne palety.

Czy ktoś z Państwa miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ