Kilka HU w pojemniku GLT

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Nervi
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Kilka HU w pojemniku GLT

Post autor: Nervi »

Cześć,

Jesteśmy w trakcie wdrożenia S4/HANA.
Specyfiką naszej firmy jest, że mamy kilka wyrobów gotowych, połproduktów w 1 pojemniku GLT z kilkoma numerami części.

Poszczególne etykiety są przyklejone do 1 pojemnika. Podczas wysyłki/ruchów magazynowych skanujemy 3 etykiety.

Żeby nie mieć problemów z ewidencją pustych pojemników to podczas tego procesu 1 etykieta jest główna z numerem pojemnika, a pozostałe 2 części mają przypisany "dodatkowe/wirtualne" typ opakowania.

Proszę podpowiedzcie jak rozwiązać to w SAP? Czy jest możliwość ustawień tak jak to ma miejsce w obecnym systemie?
dominik.tylczynski
Posty: 8289
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1903 times
Been thanked: 1470 times

Re: Kilka HU w pojemniku GLT

Post autor: dominik.tylczynski »

Pytanie jaki obecnie system stosujecie i jak w tym systemie jest ustawiony ten proces.
Jeśli obecnym systemem jest SAP ERP-ECC to bez problemu ustawisz S/4HANA tak samo. Otwartą kwestią pozostaje czy faktycznie obecna implementacja procesu jest optymalna.

Moje wątpliwości budzi wykorzystanie "dodatkowych/wirtualnych" typów opakowania - uważam, że jeśli coś jest wirtualne to zwykle nie jest potrzebne - oraz skanowanie 3 etykiet podczas jednego ruchu.
Nervi
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kilka HU w pojemniku GLT

Post autor: Nervi »

Być może nie jest, ale na ten moment nie mamy innego rozwiązania, a to w obecnym systemie się spisuje.

Wszystkie 3 części (lub 2 lub 4) są pakowane w 1 pojemniku i zawsze w tym pojemniku znajduje się część A (wspólny mianownik) - w zależności od projektu jest A+B, A+B+C, A+C, A+D itp..

Jeśli z tym nic nie robimy to podczas wysyłki skanujemy dwie etykiety - na PL znajdują się dwie różne pozycje, ale saldo pustych pojemników brane jest tylko z tej 1 referencji. Jakieś sugestie do tego?

Schody zaczynają się podczas dodatkowych ruchów na półwyrobach (np. uszkodzenie części B w secie A+B, dodatkowy proces dla części A, ale część B też znajduje się w środku).
Chodzi o to, że ten 1 pojemnik z kilkoma referencjami jest składowany na magazynie jako półwyrób i potem jest zamawiana tylko referencja A do kolejnego procesu, a w środku jest jeszcze część B, która żeby nie została na magazynie WiP też musi zostać systemowo przesunięta.
Po procesie część A zmienia indeks, a część B ma dalej taki sam.

Myślałem o 1 numerze wyrobu gotowego i wyrobach meldowanych dla pozostałych części, które wejdą w skład tego wyrobu, ale to nie załatwiłoby sprawy, bo gdybyśmy musieli doprodukować coś z tego wyrobu meldowanego to jak mamy stworzyć na to PO?