Kontrahent GB z NIP EU9999999

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
sidek1987
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 2:50 pm
Been thanked: 3 times

Kontrahent GB z NIP EU9999999

Post autor: sidek1987 »

Cześć,

mam pytanie w jaki sposób wprowadzić w SAP S/4HANA w danych podstawowych biznes partnera NIP kontrahenta z Wielkiej Brytanii rozpoczynający się od prefixu EU. Nie jest to NIP dla VAT-UE tylko nip kontrahenta spoza Unii Europejskiej który korzysta z procedury szczególnej rozliczania VAT.
Ponieważ prefix EU nie jest kodem kraju, SAP nie pozwala na wprowadzenie takiego numeru. Nie widzę też Tax category dostepnej która opisywała by że jest to kategoria przewidzania dla NIP z prefixem EU. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i mógłby się podzielić jak wprowadzić taki NIP w danych podstawowych BP w S/4HANA.
RKISIEL
Posty: 599
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 432 times
Been thanked: 275 times

Re: Kontrahent GB z NIP EU9999999

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
zobacz https://www.taxangels.pl/blog/jak-spraw ... -brytanii/
Nie znalazłem kodyfikacji EU9* dla NIP GB ale z opisu w załączonym linku wynika, że mogą być same cyferki lub z prefiksem GB.
Tak czy inaczej NIP dla GB jest to NIP krajowy a dla NI powinien zaczynać się od XI.
Wychodząc od opisów identyfikatorów dla pól STCD1-STCD6 (w starej wersji ECC :P ) to w BP NIP dla GB powinien być oznaczony jako GB1 a NIN (National Insurance Number) jako GB2.
Jeśli potrzeba to GB1 możesz skonfigurować/dodać we wglądzie V_TFKTAXNUMTYPE (definicja) a przypisać w transakcji BUPA_TAXNUMTYPE lub we wglądzie V_TFKTAXNUMTYPEC.
Należy też ustawić parametry dla GB1 w "Ustawianie kontroli specyficznych dla kraju" (Numer podatku 1).
Jeśli NIP ma 10 cyfr (bez literek, spacji) to możesz skorzystać z GB4.
GB_TAX.png
Opis dla GB1 nie odzwierciedla rzeczywistości, możesz wsadzić tam wszystko co spełni wymogi w "Ustawianie kontroli specyficznych dla kraju" (Numer podatku 1), dla GB szczególnej kontroli podlegają GB2-GB6 więc tam poszaleć nie można.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rafał Kisiel