Automatyczne generowanie plików na dysk sieciowy

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
Ku_Ba1111
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 08, 2024 12:13 pm

Automatyczne generowanie plików na dysk sieciowy

Post autor: Ku_Ba1111 »

Witam,
Poproszę o informację, na czym polega automatyczne generowanie plików Excel na dysk sieciowy. Planujemy w firmie zoptymalizować proces raportowania, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Z góry dziękuję za pomoc
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Automatyczne generowanie plików na dysk sieciowy

Post autor: K602 »

Proszę podać więcej szczegółów. Czy zamierzacie używać jakiś standardowych funkcjonalności do zautomatyzowanych zapisów, czy też zetowe. Jakie raporty?

Ja to widzę jedynie od swojej strony - programisty. Jest kilka technik jakie można użyć np. spool, zmiany w kodzie i zrzut tabeli wyjściowej itp. To wszystko się programuje, automatyzuje i ustawia horyzont czasowy.
SAP ABAP Certified Developer
Ku_Ba1111
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 08, 2024 12:13 pm

Re: Automatyczne generowanie plików na dysk sieciowy

Post autor: Ku_Ba1111 »

Jedną z opcji jest nadanie użytkownikowi uprawnień do samodzielnego ustawiania i generowania raportów (transakcja SQ01 ?)

Drugą opcją jest automatyczne generowanie danych na dysk sieciowy w formacie plików Excelowych co pewien ustalony czas, np . dniowo, tygodniowo (transakcja SE 38 ?)
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Automatyczne generowanie plików na dysk sieciowy

Post autor: K602 »

Mam wrażenie, że mylisz pewne kwestie. Chodzi mi o raport z danymi, który chciałbyś eksportować do pliku, co pewien interwał czasowy.
SQ01 to narzędzie do tworzenia raportów (kwerend) w oparciu o tabele. Taki wizard, dający dodatkowe możliwości programowania. SE38 - edytor dla ABAP.
SAP ABAP Certified Developer
ODPOWIEDZ