JConnector ERROR

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
zalew
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 14, 2008 9:01 pm

JConnector ERROR

Post autor: zalew »

Witam,

Mam problem z połączeniem JConnectora z SAPem.

SAP jest postawiony na uczelnianym serwerze GHOST. Ustawiłem w SAPie 'Group Log' na PUBLIC. I nadal otrzymuje błąd postaci

ERROR ghost: route permission denied (ip-195-117-221-1.big4.pl to
ghost, 3301)

Dziwne jest to tymbardziej, ze w przypadku logowania do systemu SAP przez SAPlogona z wykorzystaniem tych samych parametrów połączenia, SAPlogon się łączy bez żadnych problemów.

Coś jest nie tak. Serwer mnie odrzuca. Nie wiem czy jest jeszcze coś wymagane w ustawieniach SAPa, czy może samego GHOSTA.

Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo proszę.

Pozdrawiam,
Łukasz Zalewski
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Spróbuj się logować bezpośrednio do serwera GHOST, a nie do grupy logowania PUBLIC.

Dominik Tylczyński, ICG
zalew
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 14, 2008 9:01 pm

Post autor: zalew »

Dzięki za podpowiedź, ale wydaje się, że problem leży jednak po stronie serwera. Bo żadna zmiana w sposobie logowania się JCo z SAPem nie daje pożądanego rezultatu.
Podobno jest to kwestia dodania wpisu w tablicy routingu serwera SAP. Choć nie wiem jak tablica routingu miałaby tu jakiś wpływ. Bo w przypadku zwykłych tablic routingu to nie powinno mieć w ogóle powiązania z tym problemem.
Nie znam się na tych serwerach SAPowskich. Może faktycznie stoi za tym jakaś aplikacja, która sprawdza autoryzację takich JCo czy SAPlogonów.

Póki co czekam na odpowiedź od ADMINISTRATORA całego serwera.

Jak sprawa się wyjaśni to bardzo chętnie podzielę sposobem rozwiązania.

Pozdrawiam,
Łukasz Zalewski
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Post autor: yacol »

Wydaje się, że Twój admin ma rację. JCo "rozmawia" z SAPem (w Twoim przypadku) na porcie nr 3301 (sapgw01 z pliku services) i stara się do niego dostać. Niestety taka możliwość jest zablokowana o czym świadczy komunikat, który raczyłeś podać. To, że SAPLogon działa o niczym nie świadczy ponieważ SAPLogon działa na portach sapdpXX (w Twoim przypadku zapewne będzie to sapdp01 czyli port 3201).

Pozdrawiam,

Jacek Witczak
zalew
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 14, 2008 9:01 pm

Post autor: zalew »

Jacku masz absolutną rację. Należało dodać wpis w SAPROUTERZE udostępniający połączenia na porcie 3301 jest to sapgw1 z odpowiednim hasłem.

Tak dla osób, które mogą nie wiedzieć jak wygląda taki string połączenia z systemem (mnie np. dziwił ten string), to wygląda on tak:

/H/adres_serwera/W/hasło/H/host

np. /H/sap.com/W/passwd/H/host1

Nie wiem jak wygląda od strony technicznej udostępnianie takiego portu, ale idee już znam :)

Jak się dowiem to chętnie powiem.

Pozdrawiam,
Łukasz Zalewski
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Post autor: yacol »

Tak naprawdę to ten string może być jeszcze bardziej złożony :) polecam lekturę dokumentacji do SAP Routera.

Pozdrawiam,

Jacek Witczak
ODPOWIEDZ