MRP a MPS

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mike1407
Posty: 44
Rejestracja: pt lut 08, 2008 1:08 pm

MRP a MPS

Post autor: mike1407 »

Witam!!
Mam takie pytanko; zgodnie z dokumentacją i wszelkimi instrukcjami możemy w danych podstawowych materiału podać jako rodzaj MRP wartości M1 do M4 co oznacza MPS.
Zgdonie z tą logiką rodzaj PD (zwykłe MRP) nie będzie brany pod uwagę przy przebiegu MPS.
Tzn. sztandarowy przykład: mając wielopoziomowy BOM i dla wyrobu gotowego rodzaj MRP(M1 - MPS)a dla półproduktów i surowców (PD).
Przebieg MPS (transakcja MD41) na podstawie zapotrzebowań dla wyr gotowego wygenerują się zlecenia planowane i niżej w BOMie powinny się na podstawie zapotrzebowań zależnych z wyr gotowego nic się nie powinno wydażyć (pomimo brakujących ilości). Dopiero po przebiegu MRP (MD01, MD02 itd) powinny stworzyć się zlecenia planowane dla półproduktu i surowców (na podstawie zapotrzeb zależnych).
TYMCZASEM już po MD41 (przebieg MPS) mam zlecenia planowane na poziomach najniższych włącznie!!

Pytanie jaka jest zatem idea MPS'a i jakie warunki muszą być spełnione, może coś przeoczyłem...

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ