Ustawienia kalendarza SAP

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Klupek
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 19, 2008 1:14 pm

Ustawienia kalendarza SAP

Post autor: Klupek »

Witam,
Czy ktoś mi pomorze w ustawieniu kalendarza SAP? Znalazłem jedynie kod transakcji SCAL, ale niestety nie mogę tam nic zmienić. Chciałbym ustawić dodatkowe dni wolne dla produkcji oraz uniemożliwić generwowanie się zleceń z datą przypadającą w soboty i niedziele.

Z góry dzięki
Klupek
lhaliniak
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 5:12 pm
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: lhaliniak »

Transakcja SCAL jest transakcja służąca do opracowywania kalendarza zakładowego, a dokładniej dni świątecznych, kalendarza świąt oraz kalendarza zakładowego.
W pierwszej funkcji definiuje się dni świąteczne, które mogą być wykorzystane w kalendarzu świąt. Tak więc najpierw opracowuje się dni świąteczne, a póżniej wykorzystuje się je do utworzenia kalendarza świąt.
Kalendarz świąt podpinamy w definicji kalendarza zakładowego, gdzie ustawiamy również które dni tygodnia są pracujące, a także dodajemy reguły specjalne.
Reguły specjalne służa do opracowania przedziałów czasowych(również jednodniowych) nie będących świętami z założenia,lecz mogącymi definiować dni wolne od pracy.

Mam nadzieje, że rozjaśniło i pomogło zrozumieć mechanizm opracowywania kalendarza. Jeżeli zrozumie się zależności i przeklika transakcję SCAL (SPRO -> SAP NetWeaver -> Ustawienia ogólne -> Opracowanie kalendarza) nie powinno byc problemów z uzyskaniem porządanych przez Ciebie efektów.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Skoro nie możesz zmienić ustawień w transakcji SCAL to:
  1. nie masz odpowiednich uprawnień - brak uprawnień można sprawdzić w transakcji SU53
  2. próbujesz wykonać zmianę w systemie, w którym zmiany konfiguracyjne są zablokowane - ustawienia kalendarza w SCAL to konfiguracja systemu, która powinna zostać wykonana w systemie developersko-konfiguracyjny, przetestowana w systemie testowym, a do systemu produktywnego przesłana transportami
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ