Wiekowanie zapasów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
ASZ
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:39 pm
Has thanked: 1 time

Wiekowanie zapasów

Post autor: ASZ »

Witam i proszę o pomoc.
W jakiej transakcji można zrobić raport wiekowania zapasów ?
bastek_2006
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:29 pm
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bastek_2006 »

Z tego co mi wiadomo to wiekowania w SAP-ie nie można zrobić , ale można zrobić różnego rodzaju analizy stanów magazynowych ( ostatnie ruchy materiałowe, ostatnia sprzedaż itp ) opisywane już kilka razy na tym forum .

Pozdrawiam
Sebastian
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Wiekowanie można zrobić w naturalny jeśli zapasy są zarządzane w partiach. Wtedy dokładnie widać ile zapasu jest w poszczególnych partiach i kiedy partie zostały przyjęte. Takie podejście się sprawdza w branżach na co dzień stosujących partie tj. farmacja, branża spożywcza czy chemiczna. W drugiej strony można powiedzieć, że większość firm ma wdrożone systemy ISO, które wymagają pełnej identyfikowalności produktów. Identyfikowalność jest implementowana właśnie przy pomocy zarządzania partiami i list miejsc użycia partii.
Bez zarządzania partiami trzeba robić dodatkowe analizy zapasów i zakładać, że wydania są robione zgodnie z FIFO, co jest prawdą tylko deklaratywnie.
Dominik Tylczyński, ICG
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

Poszukaj na forum...o wiekowaniu już było kilka razy...generalnie zgadzam się z Dominikiem...pewnie to wiekowanie chcecie dla biegłych rewidentów...
powiem tak, każda firma audytorska ma swoje podejście do analiz finansowych....są pewne standardy, jednak z doświadczenia wiem, że sposób raportowania martwych zapasów zależy od biegłych...
są różne podejścia...jedni uważają, że bezruchu nie ma gdy wykonany jest jakikolwiek ruch..inni, że liczą się tylko ruchy zmieniające stan materiału na poziomie zakładu...czyli..kiedy materiał był przyjęty...a kiedy zużyty do produkcji...(analogicznie..kiedy wyprodukowany i kiedy sprzedany)...
Ja u nas napisałem dość elastyczny raport...pozwalający na dość dowolną konfigurację wymagań odnośnie wiekowania zapasów....
Wojciech Adamski
ODPOWIEDZ