Kurs NBP z dnia poprzedniego

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Kurs NBP z dnia poprzedniego

Post autor: Tzone »

Witam,

ja można ustawić, aby do przeliczenia przychodów (automatyczne księgowania faktur) brał kurs z dnia poprzedniego dzień wystawienia faktury? Niemieccy konsultanci mówią, że niemożliwe. Jakoś im nie wierzę :)
Bartosz Prałat
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 02, 2009 4:35 pm

Post autor: Bartosz Prałat »

do tematu można podejść na wiele sposobów, ale możesz np. użyć BADI
FI_TRANS_DATE_DERIVE
Kulik
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:23 pm

Post autor: Kulik »

Najprościej ustaw datę księgowania na dzień poprzedzający dzień wystawienia faktury, choć księgowa może się zdenerwować. :D
ewilczurek
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 2:59 pm
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ewilczurek »

Mozna też wprowadzac do systemu kursy walut z "wyprzedzeniem" tzn, kurs obowiązujący na dzien np. 01.04 w SAP wprowadzony jest do SAP jako obowiązujący na dzień 02.04
Pozdr,
ewilczurek
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Można oczywiście wprowadzać fikcyjną datę księgowania, fikcyjne daty obowiązywania kursów czy inne obejścia bądź wirtualne byty, aby uzyskać pożądany efekt. Osobiście uważam, że system SAP jest właśnie po to taki elastyczny, konfigurowalny i rozszerzalny, aby można było w nim odwzorować rzeczywistość gospodarczą bez żadnych dodatkowych sztuczek - faktury księgować z rzeczywistą datą księgowania, opracowywać kursy z rzeczywistymi datami ważności, a system pobierze kurs wg odpowiedniej daty. Dlatego uważam, że zdecydowanie lepiej zaimplementować BADI wskazane przez Bartka.

Dominik Tylczyński, ICG
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Zgadzam się z Dominikiem, nie po to płaci się tyle za SAP, żeby nie mógł zrobić moim zdaniem prostej operacji (algorytm zrobiłbym nawet w excelu :D ). Z datami można by kombinować i tak mi każą robić Niemcy, bo mówią że się nie da. I znów trzeba im pokazywać, że się da :)

Dzięki zróbuję z BADI o ile połapię się o co chodzi :)
Kulik
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:23 pm

Post autor: Kulik »

dtylczyn pisze:Można oczywiście wprowadzać fikcyjną datę księgowania, fikcyjne daty obowiązywania kursów czy inne obejścia bądź wirtualne byty, aby uzyskać pożądany efekt. Osobiście uważam, że system SAP jest właśnie po to taki elastyczny, konfigurowalny i rozszerzalny, aby można było w nim odwzorować rzeczywistość gospodarczą bez żadnych dodatkowych sztuczek - faktury księgować z rzeczywistą datą księgowania, opracowywać kursy z rzeczywistymi datami ważności, a system pobierze kurs wg odpowiedniej daty. Dlatego uważam, że zdecydowanie lepiej zaimplementować BADI wskazane przez Bartka.

Dominik Tylczyński, ICG
Nie bierz niektórych rzeczy na poważnie. Pracuję w firmie która dopiero wdraża SAP, dużo rzeczy jest niedogranych. Nikt nie ma czasu na zajmowanie się "moimi" pierdołami, więc czasami siedzę i kombinuję jak mogę aby było tak, jak ja uważam że powinno być, a że to często się wiąże z takimi pomysłami, nie moja wina. Nie było mnie w fazie projektowania i poprawiania błędów, nie przechodziłem żadnych szkoleń, więc teraz kombinuję jak mogę aby wywiązywać się z zadań.
ODPOWIEDZ