Aktualizacja ceny standardowej Wyrobu Gotowego - materiału

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sylwia
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 27, 2009 10:42 am

Aktualizacja ceny standardowej Wyrobu Gotowego - materiału

Post autor: sylwia »

05.01.2009 została zapamiętana kalkulacja dla naszego wyrobu gotowego (CK11n), kolejny krok to aktualizacja ceny standardowej (ck24) tego naszego wyrobu, i tu sie pojawił problem, po wprowadzeniu danych, nastepnie "zwolnieniu", system informuje mnie, że "0 materiałow zaktualizowano pomyślnie". Dalszy krok, czyli "zaznaczenie" nie zostanie wykonany.
Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
Sylwia
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Sylwia,

kroki w kalkulacji są następujące:
1. Wybór indeksów do skalkulowania;
2. Rozwinięcie struktur ilościowych dla wybranych indeksów;
3. Kalkulacja;
4. Zaznaczenie kalkulacji (w danych podstawowych materiału wartość kalkulacji pojawia się w polu przyszła cena);
5. Zatwierdzenie kalkulacji (przeszacowanie zapasu).

Ostatni krok musi być wykonany z datą kalkulacji od.

Z twojego postu wynika, że próbujesz zatwierdzić kalkulację zanim ją zaznaczysz. To się nie uda....

Proponuję używać transakcji CK40N. Tam jest wszystko po kolei w jednej transakcji.

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
sylwia
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 27, 2009 10:42 am

Post autor: sylwia »

Dawid,

Ck40N to jest świetne rozwiązanie, ale niestety na tą chwile nie sprawdza sie u nas, wymaga to głębszego opisu, zostawie to na inny post :)

Problem w tym, że postępuje zgodnie z instrukcjami,zaznaczam kalkulacje, a pomimo tego w mm02/03 nie widzę przyszłej ceny po zaznaczeniu kalkulacji a juz tym bardziej nie zapamiętuje się cena standardowa.

Zrobiłam test dla innego materiału: kalkulacja na dzień 27.03.2009, następnie aktualizacja ceny standardowej, wszystko poszło gładko.

Zastanawiam się czy jeśli kalkulacja została zapamięta w styczniu a ja chcę cenę zaktualizować w marcu (nawet jeśli zezwole na zaznaczenie okresu) to czy tutaj nie występują jakieś bariery.

Pozdrawiam
Sylwia
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Sylwia, tak jak napisałem. Jeżeli chcesz zatwierdzić kalkulację, data kalkulacji od musi być datą w której następuje zatwierdzenie.

Nie pamiętam dokładnie jak jest z zaznaczaniem, ale mogę przypuszczać, że nie można wykonać zaznaczenia wstecz. Można natomiast wykonać zaznaczenie wprzód.

Jeżeli chciałabyś przejąć dane z tamtej kalkulacji to pewnie najlepiej ustawić daty struktur ilościowych na styczeń i skalkulować ponownie. Obawiam się tylko że możesz mieć różnice na stawkach działań (jeżeli są różne w poszczególnych miesiącach).

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
sylwia
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 27, 2009 10:42 am

Post autor: sylwia »

Witam,

Dawid,

Dzięki za wskazówki, problem rozwiązany :-)

Pozdrawiam
sylwia
ODPOWIEDZ