Naliczanie odsetek ustawowych - FINT, BAdi

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Paweł Sokół
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Naliczanie odsetek ustawowych - FINT, BAdi

Post autor: Paweł Sokół »

Witam wszystkich,

Potrzebuję zaimplementować w systemie (Ecc 6.0), naliczanie odsetek ustawowych. Chciałem do tego celu wykorzystać transakcję FINT.

Na podstawie noty 863296 zrobiłem, dodatkowy kod odsetek, implementację Badi "FI_INT_CUS01", niestety sukcesu nie udało mi się osiągnąć tzn. dla mojego przypadku testowego nic ponad standardowe odsetki się nie policzyło.

Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie.


Pozdrawiam
Paweł Sokół
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

fint nie zadziała przy roku gdzie luty ma 29dni :) podobno sap nad tym pracuje :)
Paweł Sokół
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Post autor: Paweł Sokół »

To jeśli nie FINT, to jak inaczej rozwiązać problem :?:. Zastanawiałem się także nad użyciem RFDUZI00, ale tu znowu nie wiadomo jak zaimplementować dwa kody odsetek, jeden dla ustawowych, drugi kod odsetek dla karnych?



Wszystkie sugestie w tym temacie mile widziane :D
Paweł
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

a nie możesz wziaść starej transakcji f.02 do naliczania odsetek, utworzyc te dwa rodzaje odsetek co chcesz i potem przecież w zależności od tego jakie kody przypiszesz w danych podstawowych odbiorcy i potem utworzysz sobie dwa warianty f.02 jeden dla ustawowowych, drugi dla handlowych odsetek to raport będzie pobieral po odpowiednim kodzie podatku
Paweł Sokół
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Post autor: Paweł Sokół »

Chodzi o to że w danych podstawowych można umieścić jeden kod odsetek a ja potrzebuję obsłużyć dwa różne kody (karne i ustawowe) dla jednego odbiorcy równocześnie. Na początek ustawowe liczone po 31 dniu od daty wystawienia dokumentu, docelowo mam obsługiwać dodatkowe pole w którym będzie przechowywana data potwierdzenia otrzymania faktury i naliczanie ustawowych będzie uzależnione od tej daty (31 dzień) .

Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ