Zawiadomienie QM - niechciane zlecenie qm

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
adi5_1984
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 27, 2009 10:17 am

Zawiadomienie QM - niechciane zlecenie qm

Post autor: adi5_1984 »

Witam.
Przy tworzeniu zawiadomienia qm jakims cudem stworzylo sie zlecenie qm. Nie wiem jak to sie stalo :oops: W pierwszej kolejnosci zostaly wpisane w zawadomienu wymagane informacje tj material, zaklad, ilosci, data dostawy zwrotnej etc. Kolejnym krokiem bylo zalozenie w zadaniach raportu 8D. Nastepnie w dzialaniach zostalo zalozone "Standard complaint against the vendor". Status zawiadomienia to WTZW PRZL ZAWZ IZDO.
Jesli ktos zna przyczyne to bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam i z gory dziekuje.
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

W konfiguracji zawiadomień QM przypina się rodzaj zlecenie QM, zlecenie tworzone jest automatycznie wraz z Tworzeniem zawiadomienia. Na zlecenie to księgowane są koszty związane z obsługa danego zawiadomienia.
Wojciech Adamski
adi5_1984
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 27, 2009 10:17 am

Post autor: adi5_1984 »

Hmmm... A gdzie konkretnie jest ta konfiguracja i jak sie tam dostac? Bo jest to jednorazowy przypadek i nikt raczej nic nie zmienial w ustawieniach. Chyba ze jest to zwiazane z wyborem w polu "obszar rachunku kosztow". Tylko to mi sie nasuwa na mysl.
1adams1
Posty: 207
Rejestracja: śr gru 10, 2008 11:14 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: 1adams1 »

Przepraszam..pomyliłem się....rodzaj zawiadomienia QM przypisuję sie do rodzaju kontroli QM, tam też przypisuje się standardowo rodzaj zlecenia QM.
Wojciech Adamski
ODPOWIEDZ