konto bankowe dostawcy

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Beata
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:30 am

konto bankowe dostawcy

Post autor: Beata »

Witam,

Mam problem z założeniem konta bankowego dla węgierskiego dostawcy (pierwszy taki się zdarzył). Gdzieś w ustawieniach mam ograniczenie ilości cyfr numeru banku (8 znaków) i numeru konta (8 lub 17). Niestety całe konto klienta ma 24 znaki i nie da się tego ominąć.
Gdzie mogę znaleźć zmianę tych ustawień? Próbowałam w spro, ale bez efektów.

Beata
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

SAP Przewodnik wdrożenia dla konfiguracji
Aktywacja funkcji biznesowych
SAP NetWeaver
Ustawienia ogólne
Ustawianie krajów
Ustawianie kontroli specyficznych dla kraju
geko11
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 21, 2008 12:10 am

Post autor: geko11 »

Zmiana ustawień jest tam gdzie podał(a) Sajmon, ale nie należy ich zmieniać, bo są prawidłowe.

Jeżeli masz podane 24 cyfry numeru konta w węgierskim banku, to pierwsze 8 stanowi nr banku, a kolejne 16 nr konta (gdzie zwyczajowo po pierwszych 8 cyfrach jest kreska - stąd 17 znaków).

A poza tym Węgry używają IBANów, więc jeżeli mówimy o płatnościach miedzynarodowych, to powinno się także wpisać IBAN, w tym przypadku 28-znakowy (albo pozwolić systemowi go wygenerować, chociaż wtedy warto mieć z czym sprawdzić cyfry kontrolne). A w danych banku nie zapomnieć o wpisaniu SWIFTa.
Beata
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:30 am

Post autor: Beata »

dziękuję za podpowiedź, ale ...
Przy sprawdzaniu ibanu ( IBAN Validator & IBAN Decoder) dostaję odpowiedź, że numer banku jest 7 cyfrowy, reszta to numer konta - ale SAP nie chce tego przyjąć
Właściwie przy różnych próbach ustawień przyjął mi 8 cyfr banku i 8 nr konta. Potem mogłam wisać prawidłowy IBAN. Ale co się stanie przy płatności - nie wiem
będę testować
Bartosz Prałat
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 02, 2009 4:35 pm

Post autor: Bartosz Prałat »

czasami jednak trzeba zmiemić i robi się to.
najlepiej sprawdzić jaka jest konstrukcja IBAN dla Węgier (mam gdzieś takie materiały dla wszystkich krajów w których mamy IBANy).
Dodatkowo można przeanalizować odpowiednie fukcje, które robią "IBAN z konta i konto z IBAN".

wspomniane moduły funkcyjne dla Węgier:

CONVERT_IBAN_2_BANK_ACCOUNT_HU
CONVERT_BANK_ACCOUNT_2_IBAN_HU

IBAN dla HU ma 28 znaków, w tym kod kraju.

można sprawdzać IBAN np. to
http://dlaciebie.bzwbk.pl/12770


Bartek Prałat, ICG
ODPOWIEDZ