Meandry inwentaryzacji

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
paranik
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:24 pm

Meandry inwentaryzacji

Post autor: paranik »

Jeszcze w nawiązaniu do mojego poprzedniego postu
http://www.forumsap.pl/viewtopic.php?t=1834
chciałbym poruszyć jeden temat dotyczący inwentaryzacji. Rozumiem księgowanie różnic inwentaryzacyjnych, na plus czy też na minus, ale żeby księgować różnicę wynoszącą 0 (zero), to dla mnie trochę nie zrozumiałe. Czy zero można księgować? Czy po to się to robi, aby status inwentaryzacji brzmiał "spisane, wyksięgowane"? Jeśli tak, to SAP jest totalnie pokręcony.
Może ktoś wyjaśni, może ktoś ma inne zdanie.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Rozliczanie wszystkich pozycji dokumentu inwentaryzacyjnego, nawet tych z zerowymi różnicami ma jednak sens.
Zwróć proszę uwagę, że celem inwentaryzacji prócz skorygowania zapasu w systemie do stanu rzeczywistego jest oznaczenie, które indeks i kiedy zostały spisane. Wprowadzenie ilości (spisu z natury) do dokumentu inwentaryzacyjnego tutaj nie wystarcza, gdyż wprowadzony spis można zmienić. Dopiero po zatwierdzeniu tego spisu następuje rozliczenie różnic i nadanie pozycjom dokumentu inwentaryzacyjnego odpowiednich statusów oraz oznaczenie indeksów jako zinwentaryzowanych.

Nie sądzę, aby dla pozycji z zerowymi różnicami były tworzone pozycje dokumentu księgowego, choć nie mogę tego teraz sprawdzić.

Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ