numer konta zlezny od numery klienta

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
polskin
Posty: 113
Rejestracja: czw paź 11, 2007 12:10 pm

numer konta zlezny od numery klienta

Post autor: polskin »

Witam Szanownych Forumowiczów !

mam następujący problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. chodzi o księgowanie dostawy wychodzącej (ksiegowanie z kluczem GBB). rzecz w tym że mam zwykłą dostawe wychodzącą, jeden rodzaj ruchu (601), jeden modyfikator konta itd a księgowość chciałaby zeby dla kilku wybranych klientów ksiegowanie bylo na inne konta, tzn konto zalezne od klienta. to samą chca przy ksiegowaniu faktury ale tam sprawa jest prosta a po stronie magazynu zagadka. chodzi o ze dla wybranych klientow ksiegowos chce miec koszty i przychody ksiegowane osobno. mam nadzieje ze ktos ma pomysl co z tym zrobic
pozdrawiam

Pawel
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Musisz utworzyć nowy ruch materiałowy jako kopię ruchu 601. W nowym ruchu zmienić modyfikator konta na jakiś nowy, następnie w transakcji OBYC skonfigurować księgowanie operacji GBB dla tego modyfikatora konta zgodnie z wymaganiami księgowości. Nowy ruch materiałowy najlepiej zmienić podczas tworzenia dostawy wychodzącej przy pomocy USEREXIT_SAVE_DOCUMENT - nota 415716 - User exits in delivery processing.
Rozumiem, że potrzeba wynika ze sprzedaży do jednostek powiązanych i pozostałych.
Dominik Tylczyński, ICG
polskin
Posty: 113
Rejestracja: czw paź 11, 2007 12:10 pm

Post autor: polskin »

zdaje się że właśnie o coś takiego chodzi, co prawda nie wnikałem dokładnie gdyż problemy księgowych na ogół są mi obce i chciałbym takimi je pozostawić :) nie mniej jednak z kontekstu wynikało że o coś takiego chodzi. natomiast jest chodzi o proponowane rozwiązanie to ono jest jak najbardziej skuteczne i wiem że można tak zrobić i tylko ma jeden minus - nie podoba mi się, po prostu chciałem to zrobić nie dokładając kolejnego ruchu magazynowego i miałem nadzieje że a) jest jakiś trick w konfiguracji b) można to jakoś oprogramować tak żeby nie dokładać ruchu magazynowego
ale jeśli sie nie do no to cóż... to się nie da :) tak czy inaczej dzięki za pomoc i oczywiście jeśli jednak sie da to z chęcią sie dowiem

pozdrawiam
pawel
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz to zrobić bez rozszerzenia (user-exit), nowy ruch jest jednak niezbędny. Aby uniknąć pisania rozszerzenia trzeba skonfigurować nowy rodzaj zlecenia sprzedaży, nowy rodzaj pozycji i nowy rodzaj pozycji harmonogramu - ruch materiałowy jest podpinany w konfiguracji rodzaju pozycji harmonogramu.
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ