Bilans otwarcia na magazynie

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Bilans otwarcia na magazynie

Post autor: Tzone »

Witam,

wdrażamy SAP.

powiedzcie mi jak poprawnie powinien być wprowadzony bilans otwarcia w magazynie? Koledzy z Niemiec utworzyli mi stany poprzez zmniejszenie kosztów. Księgowo wygląda to tak. Wn Konto magazynowe MA konto kosztowe.

Oczywiście nie mogę się na to zgodzić. Tłumaczę im, że nie mogą mi zmniejszać kosztów, a oni, że innej możliwości nie ma jak tylko poprzez transakcję MB11 i rodzaj ruchu 561. Tylko, jeśli tak to powinno to powiązać z kontem pozabilansowym, a nie ze zmniejszeniem kosztów.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Zdecydowanie nie należy bilansu otwarcia MM wprowadzać poprzez konto kosztowe, a w automatycznych dekretacjach dla ruchu 561 należy ustawić konto pozabilansowe. Chociaż wątpię czy uda Ci się tę oczywistość przetłumaczyć...
Takie dekretowanie bilansu otwarcia świadczy o błędnej konfiguracji automatycznych dekretacji w transakcji OBYC.
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

Dziękuję Dominiku,

odwieczny z nimi problem. Szkoda, że nie chcą uwierzyć, że nie są jednak najmądrzejsi :D
ODPOWIEDZ