ck11n do przeszłych okresów?

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
merneith
Posty: 52
Rejestracja: pn gru 21, 2009 2:12 pm
Has thanked: 3 times

ck11n do przeszłych okresów?

Post autor: merneith »

Witam,
czy jest możliwość w jakiś sposób przeprowadzić kalkulację materiałową do wcześniejszego okresu? ( w ck11n nie da się takiej kalkulacji zapisać)
Zrobiłam kalkulację w lutym, ale faktura dotyczy okresu styczeń i nie da się jej utworzyć.
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Jeżeli kalkulacja ma być zatwierdzona jako cena standardowa, to nie da się jej zrobić wstecznie. Dodatkowo zatwierdzić można kalkulację raz w miesiącu dla indeksu / zakładu.

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
merneith
Posty: 52
Rejestracja: pn gru 21, 2009 2:12 pm
Has thanked: 3 times

Post autor: merneith »

A da się przeprowadzić kalkulację tak aby nie była zatwierdzona jako cena standardowa? Materiał posiadał już wcześniej cenę standardową, a nie posiadał ceny planowanej. Czy da się przeprowadzić wstecz kalkulację tak by w MM03 - Kalkulacja 2 uzupełniła się pozycja cena planowana.

Jeżeli nie da się to rozumiem że faktury nie będzie się w ogóle dało stworzyć?
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Cena planowana 2 może być uzupełniana ręcznie. Może być też uzupełniana w wyniku przeprowadzenia kalkulacji innej niż standardowa.

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

A jak uzupełnić ręcznie cenę planowaną 2, gdyż mam ten sam problem co "merneith". Konsultanci z Niemiec każą mi wystornować wszystkie faktury ze stycznia, które nie mają kalkulacji. Następnie wystawić je z datą bieżącą. Dla mnie to nie jest to prawidłowe rozwiązanie.
merneith
Posty: 52
Rejestracja: pn gru 21, 2009 2:12 pm
Has thanked: 3 times

Post autor: merneith »

Witam,
dowiedziałam się że aby wszystko działało jak trzeba muszę zmienić wariant kalkulacji na ten co był wcześniej ustawiony.

Potrzeba więc usunąć wszystkie kalkulacje z bieżącym wariantem (ck13n - wyszukałam te kalkulacje i usunęłam ckr1) i zmienić wariant i tu mam problem.
W ck24 w zezwoleniu na zaznaczanie jest wybrana wycena prawna - bieżący wariant i nie potrafię jej zmienić na ten wariant co potrzebuję. Jest napisane w protokole:
Zatwierdzanie w toku cofnięcie niemożliwe.
Czy może ktoś wie jak to się zmienia?
MOSS
Posty: 150
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:44 am
Lokalizacja: MOC :)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Post autor: MOSS »

z tego co wiem ... to się nie zmienia ...

w następnym miesiącu najwyżej ....
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

A jak uzupełnić ręcznie cenę planowaną 2, gdyż mam ten sam problem co "merneith". Konsultanci z Niemiec każą mi wystornować wszystkie faktury ze stycznia, które nie mają kalkulacji. Następnie wystawić je z datą bieżącą. Dla mnie to nie jest to prawidłowe rozwiązanie.
Cena planowana 2 w zakładce Kalkulacja 2 może być wprowadzana ręcznie w MM02, po prostu... Dla bardziej zaawansowanych można zbiorczo wprowadzać w MASS lub poprzez LSMW. Pytanie co dalej się dzieje z tą ceną w procesie? Dokąd jest brana z cena planowana 2? Jeżeli dane są potrzebne w COPA można spróbować z konfiguracją wyceny by uzupełnić dane historyczne.
dowiedziałam się że aby wszystko działało jak trzeba muszę zmienić wariant kalkulacji na ten co był wcześniej ustawiony.

Potrzeba więc usunąć wszystkie kalkulacje z bieżącym wariantem (ck13n - wyszukałam te kalkulacje i usunęłam ckr1) i zmienić wariant i tu mam problem.
W ck24 w zezwoleniu na zaznaczanie jest wybrana wycena prawna - bieżący wariant i nie potrafię jej zmienić na ten wariant co potrzebuję. Jest napisane w protokole:
Zatwierdzanie w toku cofnięcie niemożliwe.
Czy może ktoś wie jak to się zmienia?
Usuwanie kalkulacji CKR1 nie jest najlepszym pomysłem. W skrajnym przypadku może doprowadzić do tego, że rejestrujemy w miesiącu indeks po różnych cenach standardowych!!! Do tego będzie rejestrował się różny koszt w COPA dla sprzedanych wyrobów.

Jeżeli w MM03 ta cena jest tak bardzo potrzebna zawsze można wpisać ją ręcznie. Nie znam procesu i trudno odnieść mi się do tego, w którym miejscu w systemie będzie ta dana potrzebna / widoczna / czy też spowoduje problemy.

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
ODPOWIEDZ