Zmiana jednostki miary

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Zmiana jednostki miary

Post autor: Tzone »

Mam materiał ewidencjonowany w arkuszach. Czy można gdzieś zmienić, aby był ewidencjonowany w metrach?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeśli chcesz, aby zapas był całkowicie ewidencjonowany w metrach to należy zmienić podstawową jednostkę miary w danych podstawowych materiału. Nota 30656 - Change base unit of measure/batch management requirement
Tzone
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 8:26 pm

Post autor: Tzone »

niestety nie mam dostępu do tej noty. Możesz mi powiedzieć, czy jeżeli mam obecnie na stanie ten materiał i chce zmienić jego jednostkę miary to dokona mi przeliczenia stanu wg starej jednostki na nową jednostkę? Nie wiem jaka jest procedura.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie, system nie dokona przeliczenia jeśli jest stan na materiale, którego podstawową jednostkę miary chcesz zmienić.
W tej nocie jest m.i. napisane, że aby zmienić podstawową jednostkę miary musisz wyksięgować cały zapas w bieżącym i poprzednim okresie. Generalnie zmiana podstawowej jednostki miary jest mocno kłopotliwa. Nie możesz utworzyć po prostu nowego indeksu?
ODPOWIEDZ