Dynamiczne ustalanie składu w zleceniach i dostawach

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Man in the Middle
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 04, 2007 6:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Dynamiczne ustalanie składu w zleceniach i dostawach

Post autor: Man in the Middle »

Cześć,

Chciałbym dynamicznie ustalać skład w zlecenia lub dostawach SD.
Chciałbym mieć mechanizm do konfigurowania tego.
Nie chciałbym tego przypisawać na sztywno w programach/USEREXIT.

Skład mogę sobie skonfigurować dla dostaw na podstawie klucza "Punkt wysyłkowy, Zakład, Warunki magazynowania", ale to troche za mało.

Chciałbym bardziej wyuzdane zestawy kluczy, takie jak "Użytkownik", "Rodzaj materiału/Grupa sprzedawców/Zakład", i inne.

Na myśl przychodzi mi technika warunków.

Mógłbym tworzyć własne tabelki konfiguracyjne i funkcje do tego, ale kiedyś gdzieś słyszałem, że ktoś użył warunków cennika do podobnych rzeczy.

Czy ktoś ma z tym doświadczenia lub ciekawe pomysły jak mógłbym to rozwiązać?


Pozdrawiam
Karol
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Określanie składu w dostawie przez user-exit

Post autor: dominik.tylczynski »

Karol,
Proponuję, żebyś wykorzystał rozszerzenie V02V0002, user-exit EXIT_SAPLV02V_002, który umożliwia elastyczne określanie składu w dostawie.
W nocie 124041 - User exit for determining a storage location has changed znajdziesz więcej informacji o tym rozszerzeniu.
Natomiast nota 149621 - Storage location customer exit: missing fields opisuje dodawanie pól, na podstawie których możesz określać skład.
Moim zdaniem wykorzystywanie tutaj techniki warunków jest oczywiście możliwe, ale jest to armata na wróble.

HTH
Dominik Tylczyński
ODPOWIEDZ