Sortowanie według wyboru filtra

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
muratr
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 22, 2012 1:49 pm

Sortowanie według wyboru filtra

Post autor: muratr »

Może ktoś się spotkał z takim problemem, albo zna rozwiązanie.
W definicji zapytania wykorzystywana jest cecha 0COSTCENTER z aktywną hierarchią. W wyświetlaniu wyniku zapytania ustawiłam filtr wybierając kilka węzłów hierarchii i uporządkowałam je w pasującej mi kolejności (Zmiana kolejności). We właściwościach (z menu kontekstowego) dla cechy 0COSTCENTER ustawiam sortowanie według wyboru mając nadzieję na uzyskanie kolejności węzłów hierarchii takiej jak w filtrze (takie zachowanie było obserwowane w BW 3.x). Niestety sortowanie jest automatycznie ustawiane na według hierarchii.
Parametr QD_FILTER_SORT w RSFRONTENDINIT jest ustawiony na 'X' i sortowanie według wyboru np. dla cechy bez hierarchii działa.
Nie wiem czy takie sortowanie jest w ogóle możliwe, ale znalazłam tylko notę 1489967, w której opisane są 3 przypadki, gdy sortowanie we własnościach cechy jest nieaktywne. Nie jest to dokładnie mój przypadek, gdyż u mnie ta opcja jest aktywna, tyle tylko, że po wyjściu z okienka Właściwości, zawsze ustawia mi się na sortowanie według hierarchii, nawet jeśli ustawię w definicji zapytania sortowanie po kluczu.
Nie mam pomysłu co mogę jeszcze zrobić po spaczowaniu SAP NetWeaver BW 7.01 do SP 11 i SAP Frontend 7.20 do poziomu 11.
Renata Murat
ODPOWIEDZ