Tworzenie obiektu rozliczenia miedzyokresowego

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Tworzenie obiektu rozliczenia miedzyokresowego

Post autor: sajmon »

Witam

mam problem podczas tworzenia w/w obiektu poprzez transakcje ACACTREE01, skonfigurowałam wszystko wg manuala z help sap oraz z best practise jednakze pdoczas zapisywania wprowadzonych danych pojawia się komunikat:

NIe znaleziono zakresów numerów dla jednostki gospodarczej P001 Obiekt zakresu numerów 01.

Oczywiście przypisałam do jednostki zakres numeracji 01 i podałam numery pod którymi ma sie tworzyć obiekt jednakże nic to nie dało. W manualu piszą że moze sie on też tworzyć automatycznie , ale nie ma napisane jak to uruchomić.

Proszę o pomoc i jakąkolwiek infomracje na ten temat

Pozdrawiam
[/img]
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Sprawdź proszę czy w transakcji ACAC_NUMOBJ został zdefiniowany dla jednostki gospodarczej P001 zakres numeracji 01. Musisz to sprawdzić zarówno w mandancie źródłowym (ten w którym wykonujesz konfigurację) jak i w testowym, gdyż domyślnie zakresy numeracji nie są transportowane.

HTH
Dominik Tylczyński, ICG
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Ręczne rozliczenie międzyokresowe

Post autor: sajmon »

witam ponownie

staram sie użyć transakcji ACACDATATRANS aby ściągnąć fv od dostawcy do RMK i mam problem jak to skonfigurowac w SPRO aby chodziło to poprawnie, ponieważ fv do dostawcy są podpięte pod PSF:IAS a nie RMK, przypisałam IAS do swojej jednostki gospodarczej i mam komunikaty które są w pliku


http://www.imageshack.us/?pickup=80112929247005
ODPOWIEDZ