PTMW i limity nadgodzin

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

PTMW i limity nadgodzin

Post autor: pabl0 »

Witam

Nie wiem czy post w sumie nie powinien trafić do działu ABAP ...

Mam pewien problem z PTMW czyli Pulpit Menadżera Czasu Pracy. Funkcjonują u nas nadgodziny do odbioru. Jest utworzony typ limitu nieobecności pt. 'Nadgodziny do odbioru'. Wpisując na IT2002 nadgodziny, tworzony jest automatycznie limit do wykorzystania na IT2006 za pomocą polskiego rozwiązania urlopowego i Badi HRPADPLLEAVES. Wszystko działa OK gdy robimy to przez PA30. Problem jest gdy korzystamy z PTMW. Do tego celu korzystamy z BaDI IF_EX_PT_BLP_USER w którym to jest uruchamiany moduł funkcyjny HR_PL_CONCAT_LEAVE_LIMITS.

Generuje to zrzut opisany w tej nocie Note 493984 - SET_FRAMEWORK CX_HRPA_VIOLATED_PRECONDITION. Jeśli dobrze zrozumiałem to 2 razy jest inicjowany framework dla CL_HRPA_MASTERDATA_FACTORY albo korzystają z różnych (starego i nowego).

Nie za bardzo wiem co można z tym zrobić, w sumie jedyne miejsce gdzie mogę coś zmieniać to BaDI. A może jest jakieś lepsze rozwiązanie na obsługę nadgodzin do odbioru ?

pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ