Printout w transakcji F110

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Magda P.
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 22, 2008 2:35 pm

Printout w transakcji F110

Post autor: Magda P. »

Witam!
Proszę o wskazówki dotyczące blokowania możliwości wykonywania akcji PRINTOUT w transakcji F110.

Docelowo osoba tworząca Payment Proposal oraz Payment Run nie powinna móc dokonywać Printout'u.

Akcja Printout wywołuje transfer pliku z płatnością do odpowiedniego folderu, z którego jest on pobierany przez system e-bankingowy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
Magda
MP
QuaTTro
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 22, 2008 12:57 pm

Post autor: QuaTTro »

Nie bardzo rozumiem pytania... przecież i tak później musi przelew zostać zaakceptowany przez osobę uprawnioną do podpisywania elektronicznie w banku. Nie bardzo wiem o co Pani chodzi??

Pozdrawiam,
SAP FI Junior Consultant
Magda P.
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 22, 2008 2:35 pm

Post autor: Magda P. »

Hmmm....
No tak jest faktycznie. Jednak mamy takie procedury, w których księgowy nie powinien móc dokonywać takiej operacji...

W każdym razie, abstrahując od sensu merytorycznego - czy jest możliwość zablokowania tej operacji dla użytownika mającego dostęp do F110?
MP
QuaTTro
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 22, 2008 12:57 pm

Post autor: QuaTTro »

Pani Magdo raczej nie ma takiej możliwości, jeśli istnieje to nic mi o tym nie wiadomo. Użytkownicy u mnie w firmie od razu tworzą plik. A następnie procedura jest tak jak opisałem wyżej.

Pozdrawiam
SAP FI Junior Consultant
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

FI to nie bardzo moja specjalność, ale gdyby tak obciąć uprawnienia do obiektu F_REGU_BUK i czynności:
25 Przebieg pł.: Tworzenie nośników płat. i/lub
31 Ręczne drukowanie nośnika płatn.
Czy to nie pomoże?

Dominik Tylczyński, ICG
Magda P.
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 22, 2008 2:35 pm

Post autor: Magda P. »

Dziękuję za odpowiedzi.
F_REGU_BUK chyba nie do końca za to odpowiada... Osoby mogące zrobić Printouta, nie mają tych wartości....

Ale może w połączeniu np. z uprawnieniami do Backgroung Processing? Może to ma znaczenie....

Pokombinuję :)

Pozdrawiam,
Magda
MP
Magda P.
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 22, 2008 2:35 pm

Post autor: Magda P. »

Czy posiadanie wartości RELE (Released Automatically When Scheduled) w obiekcie autoryzacyjnym S_BTCH_JOB (Background Processing), może wpływać w jakiś sposób na możliwość dokonania akcji PRINTOUT w F110?

W jakim stopniu PRINTOUT wiąże się z możliwością robienia Payment Run?
Wartości w F_REGU_KOA i w F_REGU_BUK, określone w autoryzacjach: FBTCH, nie wpływają na możliwość dostępu do akcji Printout w F110.
MP
ODPOWIEDZ