Potrzebuje pomocy

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
nafarcie
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 11, 2013 1:19 pm

Potrzebuje pomocy

Post autor: nafarcie »

Witam, od niedawna mam styczność z SAP i mam pewien problem. Chodzi mi jak mam wykonać podziały.

Wygląda to tak:

1 wariant

Mam dwa zlecenia każdy po jednej pozycji. Będzie jedna wspólna wysyłka oraz wystawione dwie oddzielne faktury.

2 wariant

Mam jedno zlecenia z dwoma pozycjami. Każda pozycja będzie wysyłana oddzielnie, oraz będzie jedna wspólna faktura.

Mógłby ktoś opisać przebieg wykonania tego? Oraz jaką komendą mogę wyświetlić przebieg tego procesu? z góry dziękuje za pomoc :)
tomek_mod
Posty: 89
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:06 am
Lokalizacja: Gdańsk/Szczecin
Been thanked: 15 times

Re: Potrzebuje pomocy

Post autor: tomek_mod »

wariant 1
jezeli przez wspolna wysylke rozumiesz jedna WZ to transakcja vl10a/vl10h aby polaczyc 2 zlecenia w jedna WZ, przy fakturowaniu w VF01 podajesz nr WZ i klikasz na wybor pozycji i wybierasz pozycje z WZ do fakturowania
wariant 2
do jednego zlecenia tworzysz 2 WZ (np poprzez usuwanie pozycji i tworzenie kolejnej WZ lub poprzez wybor pozycji w VL01N) nastepnie tworzysz 1 fakture podajac 2 WZ w transakcji VF01 lub w liscie faktur VF04 zaznaczasz WZ do wyfakturowania i klikasz na faktura zbiorcza
ODPOWIEDZ