Masowa zmiana formatu imiona i nazwiska

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Masowa zmiana formatu imiona i nazwiska

Post autor: wojtas7 »

Hej

czy da się bez programu ABAP zmienić format imienia i nazwiska w infotypie 2 z postaci ADAM KOWALSKI na Adam Kowalski?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Masowa zmiana formatu imiona i nazwiska

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem bez programu ABAP nie zmienisz formatu. Najprościej byłoby przejechać wprost tablicę PA0002.
szymon.seroka
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 22, 2009 3:18 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Masowa zmiana formatu imiona i nazwiska

Post autor: szymon.seroka »

Bez kawałka kodu się nie da. Jeśli nie chcesz rezać po tabelach to możesz rozwiązać problem permanentnie na przykład tak:
1. W ZXPADU02 użyć modułu funkcyjnego ISP_CONVERT_FIRSTCHARS_TOUPPER na polach imienia i nazwiska - tak by przy każdym zapisaniu zostały zamienione na "Sentence Case".
2. puścić LSMW kopiujące i zapisujące ostatni wpis w IT0002.

Można to zrobić zwykłą konfiguracją, bez zmiany samych danych, po to jest pole ENAME - Sformatowane nazwisko pracownika, żeby z niego korzystać. Ja bym zrobił konfigurację w V_T522N i puścił program RPUP0001, żeby zrobić update wygenerowanego, sformatowanego imienia i nazwiska i co tam jeszcze ci przyjdzie do głowy.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Masowa zmiana formatu imiona i nazwiska

Post autor: wojtas7 »

Dziękuję za wskazówki.

Napisałem 50 linii kodu z GET PERNR i PROVIDE INFOTYPE, z modułem funkcyjnym do zmiany danych infotypu na poprawne imię i nazwisko. Po uruchomieniu tego zetowego raportu uruchomimy RPUP0001 który przepisze dane do infotypu 1. W przyszłości użytkownicy będą dodawać imiona i nazwiska już w poprawnej postaci.

Ma to ręce i nogi?

Czy przyszłościowo można to ustawić konfiguracją w V_T522N? Bo u mnie to puste jest.
ODPOWIEDZ