tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
samer84
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 19, 2008 8:49 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: samer84 »

Hej,
dziwna sprawa, ja osobiście zakladalem cykle uzupelniania bez wpisywania numeru i wszystko poszło pieknie. Tylko, ze w moim przypadku to rozwiązanie zadzialalo przy wskazniku uzupelniania "4".
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: dominik.tylczynski »

samer84 pisze:Hej,
dziwna sprawa, ja osobiście zakladalem cykle uzupelniania bez wpisywania numeru i wszystko poszło pieknie. Tylko, ze w moim przypadku to rozwiązanie zadzialalo przy wskazniku uzupelniania "4".
To normalne - dla rodzaju zaopatrzenia produkcji 3 "realease order parts" rekordy trzeba tworzyć z podaniem numeru materiału, nie są tutaj dozwolne rekordy ogólne bez nr materialu.
samer84
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 19, 2008 8:49 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: samer84 »

Dokladnie, nie dziwna sprawa, a wrecz tak to działa. Potwierdzam.
martaz
Posty: 64
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 12:14 pm
Been thanked: 11 times

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: martaz »

Taka forma zarządzania systemem z poziomu centrali ma abolutnie sens, wiedzą o tym wszyscy którzy z pełnym luzem porozdawali uprawnienia. Efekty takiego rzeźbienia owocują w krótkim czasie w postaci tiketów .. etc. Inną sprawą jest jakość obsługo w HQ ( centrali ) .. Najczęściej brak wiedzy o procesach w zakładach prod. i odrealnienie .. Inna sprawa to rollout utworzonego wzorca na inne zakłady bez uwzględnienia kultury kraju, know how w zakładzie etc. Temat rzeka ..

Pozdrawiam :)
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: dominik.tylczynski »

martaz pisze:Taka forma zarządzania systemem z poziomu centrali ma abolutnie sens, wiedzą o tym wszyscy którzy z pełnym luzem porozdawali uprawnienia. Efekty takiego rzeźbienia owocują w krótkim czasie w postaci tiketów .. etc. Inną sprawą jest jakość obsługo w HQ ( centrali ) .. Najczęściej brak wiedzy o procesach w zakładach prod. i odrealnienie .. Inna sprawa to rollout utworzonego wzorca na inne zakłady bez uwzględnienia kultury kraju, know how w zakładzie etc. Temat rzeka ..

Pozdrawiam :)
To jest faktycznie temat rzeka - generalnie zgadzam się, że jeśli spółki/filie grupy wykorzystują centralny system to ten system powinien wszędzie działać tak samo. Jednak taka uniformizacja działania systemu powinna wynikać przede wszystkim ze jednolitych procesów w tych spółkach czy filiach. Wtedy jest łatwo takim systemem zarządzać, łatwo monitorować działalność spółek, jednolicie raportować itp. W tym konkretnym przypadku centralizacja poszła za daleko. Rekordy cyklu zaopatrywania sterują zaopatrzeniem produkcji, czyli działaniami na niskim poziomie operacyjnym, które muszą uwzględniać specyfikę konkretnej fabryki czy linii produkcyjnej oraz magazynu. Najlepiej byłoby tutaj oddać zarządzanie tymi rekordami w ręce lokalnych użytkowników kluczowych w obszarze WM. Tylko jestem przekonany, że na etapie wdrożenia nikt nie zadbał o edukację i zbudowanie zespołu użytkowników kluczowych. No cóż, edukacja podczas wdrożenia to też temat rzeka.
Maszko79
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 05, 2022 7:04 am

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: Maszko79 »

Witam, odnośnie zakładania cykli mam małe pytanie. Czy jest gdzieś widoczne kiedy utworzyliśmy cykl sterowania dla danego materiału?
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: dominik.tylczynski »

PKHD-CRE_DATE - data utworzenia cyklu
PKHD-LASTCHANGE_DATETIME - timestamp ostatniej zmiany
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: urbi »

marcus pisze: pt maja 01, 2015 11:08 pm Dostałem zadanie aby zrobić z tym porządek, dlatego proszę o cierpliwość, zasypie te forum dla niektórych bezsensownymi pytaniami :)
Zasypuj, takie bezsensowne pytania często zmuszają do myśleni i nauki :D Chętnie poczytam z jakimi problemami inne firmy się zderzają.

EDIT. ja skomentowałem wpis z 2015 roku :shock: :shock:
Myślę, że Marek już rozwiązał swoje problemy :D
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
Maszko79
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 05, 2022 7:04 am

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: Maszko79 »

dominik.tylczynski pisze: śr paź 19, 2022 8:23 am PKHD-CRE_DATE - data utworzenia cyklu
PKHD-LASTCHANGE_DATETIME - timestamp ostatniej zmiany
A jest opcja jakiegoś obejścia tych tabel? Nie mam dostępu do SPRO ani niczego podobnego
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: dominik.tylczynski »

Maszko79 pisze: śr paź 19, 2022 12:53 pm A jest opcja jakiegoś obejścia tych tabel? Nie mam dostępu do SPRO ani niczego podobnego
Niestety nie widzę możliwości wyświetlenia tych danych w standardowych transakcjach LPK3 czy LS41.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: tworzenie cyklu zaopatrywania . LPK1

Post autor: marcus »


ja skomentowałem wpis z 2015 roku :shock: :shock:
Myślę, że Marek już rozwiązał swoje problemy :D
Wow!! Ale tan czas leci ;) Mamy już EWMkę przy okazji której zrobiliśmy porządek w cyklach ;) :mrgreen:
Plus jest taki że zabroniliśmy ludziom w nich grzebać bo powiedzieliśmy że grozi wybuchem w EWM i teraz ludzie się boją :mrgreen:
Także porządek jest utrzymany.

P. S. zobacz czy masz dostęp do transakcji SQVI
ODPOWIEDZ