Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Witam, mam ogromny problem. Pracuje na magazynie, gdzie nikt nie jest biegle przeszkolony w SAPie wszystko metodami prób błędów i podpowiedzi telefonicznych. Składając towar (czyli wykonując WZ) nie możemy wykonywać jednocześnie kolejnej WZ (która będzie ładowana na inny samochód dostawczy) w przypadku, gdy dany produkt występuje na obu WZ. Jak to obejść aby móc składać wszystkie wz w tym samym czasie?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: dominik.tylczynski »

Jakimi transakcjami obsługujesz WZ?

Sent using Tapatalk
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

vl06o wybieram zlecenie, później lt21, gdzie system wybiera mi z jakich miejsc brać towar, po złożeniu tego lm46, później vl02n i z wygenerowanego numeru zgcwz.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: dominik.tylczynski »

Co to jest numer zgcwz?

Rozumiem, że używasz modułu WM i przekładając to co napisałeś na język bardzie sapowski twój proces wygląda następująco:
  1. W VL06O wybierasz dostawę wychodzącą i tworzysz do niej zlecenie przeniesienia.
  2. To zlecenie możesz wyświetlić w transakcji LT21, gdzie widzisz z jakich lokalizacji magazynowych należy skompletować dostawę.
  3. W transakcji LM46 potwierdzasz zlecenie przeniesienia, czyli kompletujesz / pobierasz dostawę wychodzącą
  4. W transakcji VL02N księgujesz wydanie dostawy wychodzącej
Dobrze Ciebie zrozumiałem?

W której transakcji / etapie procesu masz problem z blokowaniem?
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Dokładnie tak jak napisałeś. Z tym numerem zgcwz miałem na myśli, że polecenie vl02n generuje mi numer, który kopiuje, przechodzę do zgcwz tam wklejam naciskam "budzik" i drukuje dokumenty do WZ.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie odpowiedziałeś na pytanie, w którym kroku procesu masz problem z blokowaniem.
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Przy vl06o blokuje, gdy towar na obu wózetkach ma ten sam indeks. (np. koncentrat 1.5l black ma jakiś indeks i pomimo, że jest kilka lub kilkanaście palet na magazynie nie można robić 2 WZ jednocześnie, bo pobiera następną paletę z górnych półek zamiast tej z pierwszej WZ). Ja chciałbym móc brać towar do obu WZ z jednej palety.
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Byłbym bardzo wdzięczny za czyjąś pomoc, bo spędzam 3/4 doby w pracy ...
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: karol.dabrowski »

Witaj,
W tej sytuacji ciężko jest Tobie cos popowiedzieć gdyż transakcja o której mówisz ZGCWZ jest specyficzna tylko dla Twojej firmy (zaczyna się na "Z").
Wydaje mi się że powinieneś mieć pomoc przynajmniej od trzech osób: kierownika magazynu, key-usera SAP Twojego działu - logistyki i specjalisty SAP - informatyka. Forum zawsze może pomóc ale jest coś nie w porzadku z organizacją Twojej firmy jeśli jako pracownik koncowy magazynu jesteś zmuszony szukać rozwiązan na forum.
Powinieneś dostać odpowiednie przeszkolenie na swoim stanowisku zanim rozpoczniesz pracę, a rozwiązywaniem problemów powinny się zajmować osoby które sa po to zatrudnione - specjaliści SAP lub key userzy. Jesli Twoja firma ma SAP to na pewno powinna mieć odpowiedzialnych specjalistów i nie powinno być problemem przeszkolenie Ciebie. Moim zdaniem mógłbyś o tym porozmawiać z kierownikiem - to zawsze dobrze wygląda jeśli wykazujesz zaangażowanie i chcesz wiedzieć co robisz a nie tylko "klikać".
Niemniej pisz zawsze jesli będziesz potrzebował, może zawsze coś zaradzimy gdy będziemy w stanie.
Pozdrowienia :)
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Niestety nie zawsze jest tak jak być powinno. Nie mamy nikogo z wykształceniem w tym kierunku, dwóch pracowników było na szkoleniach w siedzibie firmy, ja jestem tu od paru dni i póki co opanowałem przyjmowanie wydawanie repacki i inne podstawowe rzeczy.

Nikt z naszej ekipy nie potrafi rozwiązać problemu tych blokujących się WZ. Dawniej przed SAPem wztki robiło się 3x szybciej.

Czeski film w tym zakładzie.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: dominik.tylczynski »

Najpewniej masz źle ustawioną strategię pobierania w module WM. Sam nic z tym nie zrobisz, bo to jest kwestia konfiguracji systemu, do której na pewno nie masz dostępu. Z takim problemem musisz się zwrócić do ludzi, którzy obsługują SAP w twojej firmie.

Mogę spróbować zdiagnozować błąd zdalnie. Wklej do wątku screen shot ze szczegółów pozycji zlecenia przeniesienia dla pierwszej Wz. Następnie spróbuj ręcznie utworzyć drugą Wz (zlecenie przeniesienia) z tej samej lokalizacji - możesz to zrobić w transakcji LT03 podając numer dostawy, która chcesz pobrać i ręcznie podając źródłową lokalizację, taką samą jak na pierwszym zleceniu przeniesienia. Zobacz jaki błąd wyświetli system i wklej screen shot. Bez dostępu do twojego systemu to trochę błądzenie po omacku, ale spróbować nie zawadzi.
gregorb612
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 28, 2014 7:41 am

Re: Praca na magazynie, ten sam produkt na różnych WZ.

Post autor: gregorb612 »

Wielkie dzięki za odpowiedź, mamy inwentaryzację więc póki co WZ brak. Zrobię tak jak mówisz ale oprócz tego spróbuje mając dwie WZ z tym samym towarem po prostu puścić pierwszy z automatu, wystornować dany produkt i puścić drugą. Złożyć dwie i po ich złożeniu wystornowaną pozycję dodać.
ODPOWIEDZ