Przyszlosc SAP

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Vamosss
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 23, 2014 1:04 am

Przyszlosc SAP

Post autor: Vamosss »

Czesc,

Co myslicie o przyszlosci SAP'a w polskich firmach konsultingowych? Czy w koncu nowi klienci beda pojawiac sie coraz rzadziej z racji na nasycenie rynku?
Z jednej strony praca konsultanta SAP uwazana jest jako jedna z przyszlosciowych, z drugiej strony, slyszy sie rozne opinie. Oczywiscie, ze nawet jesli dana firma ma juz wprowadzony system, to istnieje jeszcze mozliwosc dodatkowych prac zlecanych konsultantom, aczkolwiek nie sa to juz tak duze 'sprawy' jak projekty wdrozenia, od poczatku do konca.

Moze odpowiedzia jest uzupelnianie swoich kwalifikacji w innych obszarach SAP'a, nie duzych modulach a pomniejszej wiedzy z danego zagadnienia?

Wiem, ze bardzo ogolne argumenty, ktorymi sie podpieram, ale przez to wlasnie chcialbym dowiedziec sie co sadza o tym ludzie z branzy.

Dzieki i sorry za brak polskich znakow :)
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: Przyszlosc SAP

Post autor: karol.dabrowski »

Witaj,
Wydaje mi się że jeszcze wciąż jest dużo do zrobienia w tym obszarze, więc przyszłość SAP nie wygląda raczej źle :) Mamy tendencję wzrostową w powstawaniu dużych firm - patrz Wrocław, przedmieścia Poznania, strefy ekonomiczne itd. gdzie brakuje im ogólnie pracowników (tak, to ma miejsce w Polsce). Przeważnie duże korporacje to SAP. To jest obszar dla konsultingu. Pamiętajmy jeszcze o tym co jak napisałeś będzie później - ogrom firm już dziś ma SAP, potrzeba specjalistów, konsultantów wewnętrznych by ogarniali istniejący bałagan. Takie jest moje zdanie na podstawie tego co obserwuję.
Nie wiem czy można w przypadku SAP mówić o "pomniejszej wiedzy". Z SAPem im dalej w las tym więcej drzew. Wybierz sobie jakiś moduł który Cię interesuje najbardziej i działaj. Nie będziesz z pewnością się nudził. Na MM, SD, FI, może też PP trafisz względnie często; jesli interesują Cię bardziej specyficzne rzeczy typu konretne zastosowania, Business Warehouse, QM, PM, Basis, Abap itd. to wtedy rzeczywiście może będzie trzeba troszkę poszukać ale z pewnościa też nie będzie problemu. Ale tutaj już musiałby się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy jakie są tendencje dotyczce poszczeólnych modułów i rozwiązań.
Powodzenia :)
quba191
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 08, 2016 8:14 am

Re: Przyszlosc SAP

Post autor: quba191 »

No jest dużo, ale na pewno nie będzie gorzej, tylko będzie zmieć się ciągle na lepsze. Bądźmy dobrej myśli :)

________________________________
jakie piwo wypić - www.jakiepiwo.pl
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: Przyszlosc SAP

Post autor: karol.dabrowski »

quba191 pisze:No jest dużo, ale na pewno nie będzie gorzej, tylko będzie zmieć się ciągle na lepsze. Bądźmy dobrej myśli :)
A mógłbyś rozwinąć bardziej swoją wypowiedź? (czy może chciałeś tylko doradzić jakie piwo wypić?)
ODPOWIEDZ