JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: kusito »

Mug pisze:
kusito pisze:Jednak nie wszyscy muszą sie starac z JPK na 01.07.2016 - są wyjątki:)
poczytajcie:
Dobra informacja dla konsultantów, szczególnie tych, którzy wdrożenie JPK mają przećwiczone :)
Nie jestem pewny czy chciałbym wdrażać w budżetówce;)
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: wojtas7 »

kusito pisze:
Mug pisze:
kusito pisze:Jednak nie wszyscy muszą sie starac z JPK na 01.07.2016 - są wyjątki:)
poczytajcie:
Dobra informacja dla konsultantów, szczególnie tych, którzy wdrożenie JPK mają przećwiczone :)
Nie jestem pewny czy chciałbym wdrażać w budżetówce;)
Ale to jest żenada, samo państwo przyznaje, że nie są w stanie spełnić własnych wymagań. Oczywiście w stosunku do przedsiębiorców żadnej taryfy ulgowej nie ma.

I w budżetówce to za żadne grzechy bym nie chciał tego robić :-)
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze:
kusito pisze:Jednak nie wszyscy muszą sie starac z JPK na 01.07.2016 - są wyjątki:)
poczytajcie:

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finan ... ANCE_6Wwm_
Ale to jest żenada, samo państwo przyznaje, że nie są w stanie spełnić własnych wymagań. Oczywiście w stosunku do przedsiębiorców żadnej taryfy ulgowej nie ma.
Tak na poważnie się zastanawiam, czy to nie podpada pod wybiórcze stosowanie prawa i nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych. Myślę, że wygadany prawnik mógłby z tego niezłą sprawę skręcić. Niestety ten przykład pokazuje w jaki sposób w Republice Ziemniaczanej są implementowane nawet w założeniu dobre pomysły (moim zdaniem JPK w założeniu jest dobrym pomysłem) i jak są traktowani przedsiębiorcy. Przykro trochę, bo to jednak jest też mój kraj.
M.Walczak
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:55 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: M.Walczak »

Ktoś wie czy aplikacja MF zanim wypuści UPO weryfikuje czy dana firma/użytkownik przesłał UPL?
pcelect.rr
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 9:00 am

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: pcelect.rr »

Witam mam prosbę o pomoc do tych którzy juz pewnie przetarli szlaki, potrzebuje w firmie uruchomic plik JPK ale tylko do rejestru vat, mam pytanie które noty powinienem wgrać i czy to wystarczy aby SAP generował plik ? czy pozostaje własna developerka lub gotowiec który sprzedaje SAP poland np.

z gory dzieki za wszelkie info
Pozdrawiam
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: kusito »

M.Walczak pisze:Ktoś wie czy aplikacja MF zanim wypuści UPO weryfikuje czy dana firma/użytkownik przesłał UPL?
Mogę tylko powiedzieć, że podczas wysyłania pojawia się status 303 - weryfikacja podpisu....

ale nie wiem co sie za tym kryje. Do tej pory - 18 wysłanych plików - nie miałem odrzuconego JPK z powodu podpisu.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

pcelect.rr pisze:Witam mam prosbę o pomoc do tych którzy juz pewnie przetarli szlaki, potrzebuje w firmie uruchomic plik JPK ale tylko do rejestru vat, mam pytanie które noty powinienem wgrać i czy to wystarczy aby SAP generował plik ? czy pozostaje własna developerka lub gotowiec który sprzedaje SAP poland np.

z gory dzieki za wszelkie info
Pozdrawiam
Zobacz tutaj sap-fin/jpk-jednolity-plik-kontrolny-w- ... tml#p24352 To chyba najprostsze rozwiązanie, tak na szybko.
M.Walczak
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:55 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: M.Walczak »

kusito pisze:
M.Walczak pisze:Ktoś wie czy aplikacja MF zanim wypuści UPO weryfikuje czy dana firma/użytkownik przesłał UPL?
Mogę tylko powiedzieć, że podczas wysyłania pojawia się status 303 - weryfikacja podpisu....

ale nie wiem co sie za tym kryje. Do tej pory - 18 wysłanych plików - nie miałem odrzuconego JPK z powodu podpisu.

a otrzymałeś już jakieś UPO, i jeżeli tak to po jakim czasie mniej więcej przychodzą?
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: kusito »

M.Walczak pisze:
a otrzymałeś już jakieś UPO, i jeżeli tak to po jakim czasie mniej więcej przychodzą?
Tak, mam wszystkie UPO, trwa to ok 4h. Tak było jeszcze wczoraj. Długo utrzymuje się status 303 - weryfikacja podpisu.

Aplikacja MF nie drukuje PDF z UPO. Otrzymujesz tylko xml z upo.

Po odświeżeniu prawidłowy status to 200.
sidek1987
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 2:50 pm
Been thanked: 3 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: sidek1987 »

Cześć,

ja też mam UPO w firmach, w których wdrażaliśmy rozwiązanie dla JPK. I tak jak już wcześniej było pisanie od statusu 303 do statusu 200 Odbiór UPO proces trwał wczoraj od 3 do 4 godzin. Dzisiaj trwa to dłużej, bo czekaliśmy 6h
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: RKISIEL »

Hej,
13 szt. JPK_VAT w GK, 54 spółki - poszło wczoraj/dzisiaj i pozamiatane.
Dziś święto - UPO dla JPK_VAT w komplecie, więc alkoholizacja :D
Potem kończymy resztę: WB, MAG, KR etc.
SAP daje szansę poszaleć :lol:
Rafał Kisiel
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

U nas też JPK_VAT poszedł i przyszło UPO.
Czyli może jednak Państwo ma rację wdrażając JPK w wariackim tempie, skoro świętujemy tak liczne sukcesy? :wink:
Mug
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 29, 2016 2:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: Mug »

U nas tez się wczoraj udało wysłać JPK_VAT co jest miłą niespodzianką bo liczyliśmy się z tym, że serwer MF może paść ostatniego dnia. Czy próbowaliście już wysłać któryś z pozostałych plików na bramkę? Wiem, ze można przekazać na PD ale wysłać chyba łatwiej :)
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: wojtas7 »

Mug pisze:U nas tez się wczoraj udało wysłać JPK_VAT co jest miłą niespodzianką bo liczyliśmy się z tym, że serwer MF może paść ostatniego dnia. Czy próbowaliście już wysłać któryś z pozostałych plików na bramkę? Wiem, ze można przekazać na PD ale wysłać chyba łatwiej :)
U nas też VAT poszedł i jest UPO :-)

A po co chcesz wysyłać inne pliki? One mają być na żądanie. Pójdziesz do więzienia za zapychanie serwerów :-)
M.Walczak
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:55 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: JPK - jednolity plik kontrolny w SAP

Post autor: M.Walczak »

dominik.tylczynski pisze:U nas też JPK_VAT poszedł i przyszło UPO.
Czyli może jednak Państwo ma rację wdrażając JPK w wariackim tempie, skoro świętujemy tak liczne sukcesy? :wink:
Poczekajmy z czym Państwo do nas wróci jak podda analizie nasze JPK_VAT :D , coś mi mówi, że sporo zmian jeszcze się będzie pojawiać w zakresie JPK im bardziej te dane będą analizowane... ale pożyjemy zobaczymy.
ODPOWIEDZ