Usunięta dostawa VL02n

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
BST
Posty: 99
Rejestracja: sob sie 08, 2009 3:06 pm

Usunięta dostawa VL02n

Post autor: BST »

Witam wszystkich.
Mam pytanie w jakiej transakcji lub tabeli podejrzeć usunięte dostawy.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: mgabryel »

Po usuniętej dostawie niewiele zostaje, można podejrzeć w VL22, kto ją usunął.

W MB51 można dodatkowo sprawdzić po polu Referencja, czy były jakieś ruchy materiałowe dla usuniętej dostawy.
BST
Posty: 99
Rejestracja: sob sie 08, 2009 3:06 pm

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: BST »

Dziękuję, o to mi chodziło.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

mgabryel pisze:Po usuniętej dostawie niewiele zostaje, można podejrzeć w VL22, kto ją usunął.
Faktycznie pozostaje nie wiele. Pozostają jednak dokumenty zmian, które wyświetla właśnie transakcja VL22. Te same dokumenty można wyświetlić w VL03N - na pierwszym ekranie należy podać nr usuniętej dostawy i od razu z tego ekranu wybrać opcję: Environment -> Changes.
dzonyiks
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 26, 2016 8:54 pm
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dzonyiks »

Trochę słabo, że nie można odzyskać usuniętej dostawy wychodzącej. Ostatnio przez pomyłkę zamiast usunąć pozycję usunałem cała dostawę
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

dzonyiks pisze:Trochę słabo, że nie można odzyskać usuniętej dostawy wychodzącej. Ostatnio przez pomyłkę zamiast usunąć pozycję usunałem cała dostawę
No cóż... trzeba było uważać...

Sent using Tapatalk
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: urbi »

Cześć,

Sorki za odkop, ale mam podobny problem, a nawet dwa różne:
1) User usunął dostawę wychodzącą z HU w środku.. :? Dostawa usunięta całkowicie, HU zostało przypisane do dostawy więc aby usunąć HU assignment trzeba wejść do dostawy co jest niemożliwe.

Jak teraz uwolnić HU aby można było użyć tego materiału?
Próbowałem przenieść po prostu cały storage unit na lokację magazynową ale nic z tym nie można zrobić bo zawsze chce wejść do deliverki żeby usunąć assignment..

#EDIT: Rozwiązałem za pomocą edycji tabeli w SE16N_INTERFACE.
Pozostaje druga sprawa...

2) Potrzebuję usunąć deliverkę, która ma utworzony i procesowany transfer order lecz przy confirmation w transfer orderze widnieje napis "Delivery not yet updated".
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
W LX47 widzę, że powodem jest brak HU i sprawdzając deliverkę, faktycznie, ktoś usunął HU.
Potrzebuję po prostu wywalić tę deliverkę lecz nie mogę z powodu WM Status "B".

Mogę to zrobić za pomocą SE16N_INTERFACE tj. zmiana tego pola na "C" w tabeli i po prostu wywalenie deliverki, ale czy jest to zgodne z dobrymi praktykami?

Dzięki za pomoc!
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: marcus »

Cześc,
a nie jest przypadkiem tak, że WM status "B" mówi o tym,że istnieje otwarte zapotrzebowanie/zlecenie przeniesienia, które trzeba by było wystornować? Jakby sprawdzic obieg dokumentów i odnaleźć ten dokument to można by go spróbować wystornować w LT15 i status powinien zmienić si na "A".
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: urbi »

marcus pisze: pt cze 02, 2023 8:59 am Cześc,
a nie jest przypadkiem tak, że WM status "B" mówi o tym,że istnieje otwarte zapotrzebowanie/zlecenie przeniesienia, które trzeba by było wystornować? Jakby sprawdzic obieg dokumentów i odnaleźć ten dokument to można by go spróbować wystornować w LT15 i status powinien zmienić si na "A".
Widnieje Transfer Order, który jest już potwierdzony i zakończony aczkolwiek w headerze przy "confirmation" pokazuje się żółty trójkąt jak na poniższym screenie.
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
Powoduje to, że status WM nie jest zmieniony na "C".

Jak się okazało ktoś jakimś cudem usunął HU z deliverki i nie mogę zlokalizować tych quantów.

A użycie LT15 kończy się informacją, że TO jest aktualnie potwierdzone i nie można usunąć :(.
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

Na moje oko masz włączoną funkcjonalność Delayed Update of Outbound Delivery

Sprawdź i przetwórz te aktualizacje w LX47. Jeśli faktycznie to jest to, to powinieneś zaplanować regularne przetwarzanie LX47 przy pomocy okresowego zadania w tle.
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: urbi »

dominik.tylczynski pisze: wt lip 25, 2023 3:36 pm Na moje oko masz włączoną funkcjonalność Delayed Update of Outbound Delivery

Sprawdź i przetwórz te aktualizacje w LX47. Jeśli faktycznie to jest to, to powinieneś zaplanować regularne przetwarzanie LX47 przy pomocy okresowego zadania w tle.
Mamy joba na LX47, ale w tym przypadku pokazuje brak update i text: "HU does not exist" dlatego nie zadziałało w przypadku naszej deliverki... Ktoś wywalił HU z deliverki.
Z tego co User mówił, deliverka nie jest już nam potrzebna więc moim pomysłem jest manualna zmiana statusu na "C" lub "A" dla deliverki i po prostu delete. Ale... czy tak powinno to wyglądać zgodnie ze sztuką?
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

Oczywiście, że tak to nie powinno wyglądać, ale co poradzisz, czasem tak się zrobi, że inaczej nie można. Zmień status dostawy na C, skasuj ją i upewnij się, że nie masz zapasu w WM w typie 916 w dynamicznej lokalizacji o numerze równym numerowi dostawy.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

I pamiętaj jeszcze o usunięciu z LX47 rekordu opóźnionej aktualizacji tej dostawy.
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: urbi »

dominik.tylczynski pisze: śr lip 26, 2023 8:48 am I pamiętaj jeszcze o usunięciu z LX47 rekordu opóźnionej aktualizacji tej dostawy.
Jak mogę ten rekord usunąć?
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Usunięta dostawa VL02n

Post autor: dominik.tylczynski »

Nota 664316 - Tips for the delayed delivery update for TO confirmation pisze:Method of delayed outbound delivery update
The delayed update of the outbound delivery is initiated from the TO update (function module L_TA_QUITTIEREN), here, function module L_TO_PASS_DN or L_TO_PASS_DN_INT is called in BACKGROUND TASK. Thus, the outbound delivery update is carried out in a own task. Every outbound delivery update initiated in such a way is a qRFC and can be found in Transaction SMQ1 under the following key:
  • 'TO_LATE' + warehouse number + transfer order number
Zatem nieprzetworzony rekordu opóźnionej aktualizacji dostawy wyświetlony w LX47 powinien być również widoczny w SMQ1 z wyżej opisanym kluczem. Rekord możesz skasować w SMQ1.
ODPOWIEDZ