IDES

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

IDES

Post autor: marcus »

WItam.

Mam pytanie jaką wersję IDES wykupić aby mieć uprawnienia developera, mieć dostęp do ABAP i przetestwować m.in. dwustronną komunikację danych z SAP do systemu zewnętrznego poprzez protokół IDOC?

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM

który z poniższych serwerów wybrać aby móc potestować to co wyżej opisałem?

z góry dziękuje i pozdrawiam :)
dominik.tylczynski
Posty: 8347
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: IDES

Post autor: dominik.tylczynski »

O uprawnienia na poszczególnych systemach, w tym o dostęp do developera musisz zapytać dostawcę systemu. Może być tutaj trudno, gdyż mając szerokie uprawnienia jesteś w stanie bardzo szybko położyć każdy system.
Do testowania IDoc'ów brałbym któryś z systemów ECC bez Portals i połączeń do APO, CRM czy SCM.
ECC bez IDES też się nada jeśli będziesz mieć możliwość konfiguracji.
IDES to przykładowa, dosyć skomplikowana konfiguracja demo zawierająca kilka-kilkanaście jednostek gospodarczych i zakładów. Moim zdaniem bez dobrej dokumentacji nie wiele na tym skorzystasz. Szukałem kiedyś dokumentacji do IDES'a i jedyne co znalazłem to dokumentacja do wersji 4.6: IDES - The SAP Model Company - szału nie ma.

Vanila ECC też ma przykładową konfigurację standardowych procesów, która działa. Moim zdaniem do testowania IDoc'ów i nauki standardu jest nawet lepsza.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: IDES

Post autor: marcus »

dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź :)
ODPOWIEDZ