przypisania -zależności obiektowe

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

WItam,
Pracuje w Firmie która wprowadza SAP - jestem odpowiedzialny za wdrożenie bom ( czyli wszystko od początku klasy ,cechy, bomy , marszruty , wersje produkcyjne ) -PLM

Mam pytanie czy jest transakcja ,która pozwoli mi wyświetlić listę zależności obiektowych bądź ,tresc tych zaleznosci ( np.$ROOT.RAMA_RID='KRHE7Z27X15M140003) ,i w jakich modelach jest użyta ???


Pytanie drugie :
transakcja CS15 - pokazuje Nam gdzie jest użyty komponent ,ale w moim przypadku gdy wpisze indeks komponentu to wywala mi liste ( kmat i wszystkie kody gotowego wyrobu np. 11 kodów wszytsko co jest po Kmatem ( rodzica i jego dzieci ) ale dany kompnent fizycznie jest użyty w 4 kodach a nie w 11 . Czy jest jakas inna trancakcja ?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Czy zadałeś to pytanie partnerowi, z którym wdrażacie SAP? Jaką dostałeś odpowiedź?
Skoro jesteście na początku drogi z SAP i już teraz nie uzyskujesz odpowiedzi na swoje pytania od firmy wdrożeniowej, to coś jest grubo nie tak z transferem wiedzy i szkoleniami w projekcie.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

Witam,
Dziękuję za opd .
Moja odp > na pytanie 1 - nie zadałem ,lecz zadam - myślałem ,że może ktoś z doświadczonych osob będzie wiedziała coś na ten temat .
Pytan 2 --> zadałem pytanie wczoraj czekam na odp .


Jestem osobą ,która probuje sama się dowiedzieć jak najwięcej. WIec szukam na forach .
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

eryk81 pisze:Jestem osobą ,która probuje sama się dowiedzieć jak najwięcej. WIec szukam na forach .
Pytaj, pytaj, jak najwięcej :)

CU05 - lista miejsc użycia zależności obiektowej
CU04 - lista zależności obiektowych

Z CU04 masz przejście od razu do CU05 i możesz się też wklikać w treść zależności.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

DZIĘKUJE ZA ODP ODNOSNIE ZALEZNOSCI . ZAPEWNE ZA CHWILE BEDE ROBI ZALEZNOSCI GLOBALNE .

CO DO DUGIEGO PYTANIA WIEM ZE JEST MOZLIWOŚĆ ZEBY SYSTEM POKAZAŁ MI KONRETNE MIEJSCE UZCIA DANEGO KOMPONENTU A NIE CAŁĄ "RODZINE" .


JESZCZE JEDNO PYTANIE : CO DO OCECHOWANIA UZYWAŁEM LSMW ,ALE RÓWNIEŻ ZNALAZŁEM NA STRONIE INNOWERY.COM NARZEDZIE PORCESS RUNNER ( NIESTETY DEMO ) ,KTÓRA DLA MNE JEST JEST PRZZYCHYLNIESZY OD LSMW.
ZNASZ MOZE PODOBNE PORGRAMY KTÓRE NIE SA DEMÓWKAMI BADZ SA BEZPŁATNE ;-)I JAKA JEST TWOJA OPINIA NA ICH TEMAT .
KORZYSTAMY Z TEGO DO OCECHOWANIA KOMPONENTÓW ( JEST ICH MASA )
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

eryk81 pisze:JESZCZE JEDNO PYTANIE : CO DO OCECHOWANIA UZYWAŁEM LSMW ,ALE RÓWNIEŻ ZNALAZŁEM NA STRONIE INNOWERY.COM NARZEDZIE PORCESS RUNNER ( NIESTETY DEMO ) ,KTÓRA DLA MNE JEST JEST PRZZYCHYLNIESZY OD LSMW.
ZNASZ MOZE PODOBNE PORGRAMY KTÓRE NIE SA DEMÓWKAMI BADZ SA BEZPŁATNE ;-)I JAKA JEST TWOJA OPINIA NA ICH TEMAT .
KORZYSTAMY Z TEGO DO OCECHOWANIA KOMPONENTÓW ( JEST ICH MASA )
Nie używałbym żadnych takich wynalazków, bo i po co? Moim zdaniem LSMW najzupełniej wystarcza, kiedy się pozna to narzędzie.
Jesteście na etapie wdrażania SAP dlatego ilość danych podstawowych do wprowadzenia jest bardzo duża. To zresztą powinna być integralna część wdrożenia - wyczyszczenie i konwersja danych - zrobiona w współpracy z firmą wdrożeniową.

Później będzie tych danych zdecydowanie mniej. Jednak zawsze trzeba je utrzymywać poprawnie i na bieżąco.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

eryk81 pisze:CO DO DUGIEGO PYTANIA WIEM ZE JEST MOZLIWOŚĆ ZEBY SYSTEM POKAZAŁ MI KONRETNE MIEJSCE UZCIA DANEGO KOMPONENTU A NIE CAŁĄ "RODZINE" .
Tutaj znowu odeślę Cię do partnera wdrożeniowego, gdyż odpowiedź na nie zależy od tego jak jest skonfigurowany Twój system. Poza tym używasz znanej sobie terminologii, którą trudno przełożyć na terminologię SAP np. piszesz "rodzina".
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

SPODZIEWAŁEM SIE TAKIEJ ODP ;-)

OSTATNIE PYTANIE NA DZIS ... KIEDYS JAK PRACOWAŁĘM W LG Z SYSTEMU OCZYWISICE NIE SAP A GERP MIALEM MOŻLIWOŚC SCIAGNIECA Z SYSTEMU DO EXELA NP 20 BOMOW OD RAZU W SAPIE JEST TAKA MOŻLIWOŚC ( ZALADOWANIE GOTOWYCH KODOW ) ?
W TEJ CHWILI DO SCIAGNIE BOM UZYWAM CS11,CS12 .



SAP CHYBA TEZ MA OGRANICZENIA CO DO POROWNANIA BOM CS14 ( 2 BOMY TYLKO ?)


NIE MECZE JUZ DZIŚ WIĘCEJ ;-) I TA DZIEKUJĘ ZA KONTAKT . :D
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Tylko po co chcesz ściągać BOM'y do Excela?
Wdrażacie SAP, więc pracuj bezpośrednio w SAP - tak jest łatwiej i prościej, popełnisz mniej błędów. Jeśli miałbyś używać Excela to firma wdrażałaby Excela a nie SAP, prawda?

Jeśli chcesz pracować na wielu BOM'ach od razu i robić w nich masowe zmiany, skorzystaj z transakcji CEWB - Engineering Workbench (PP-BD)

Na pierwszy rzut oka ta transakcja wygląda na bardzo skomplikowaną, ale też możesz w niej zrobić praktycznie wszystko, od razu w SAP, bez Excela. Poczytaj dokumentację podaną wyżej, pogadaj z partnerem wdrożeniowym - niech Cię nauczą korzystania z tego narzędzia.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

I nie pisz proszę wielkimi literami - wygląda to jakbyś chciał wykrzyczeć swoje pytania :wink:
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

Zrzut do Exela potrzebny jest do weryfikacji starych Bom (na starych indeksach )
Zmieniliśmy stare kody na nowe i teraz musimy również weryfikować stare bomy z nowymi .
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

eryk81 pisze:Zrzut do Exela potrzebny jest do weryfikacji starych Bom (na starych indeksach )
Zmieniliśmy stare kody na nowe i teraz musimy również weryfikować stare bomy z nowymi .
Ok, rozumiem potrzebę - jest to jednorazowa akcja mająca zapewnić jakość konwersji danych. Moim zdaniem najlepiej byłoby tutaj napisać dedykowany raport z tablic, w których są zapisywane BOM'y:
Information Sheet for the Transfer of Material BOMs pisze:
2017-01-05_12h29_38.png
2017-01-05_12h29_38.png (13.09 KiB) Przejrzano 1906 razy
Zleć ten temat swojemu partnerowi wdrożeniowemu.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

I jak idzie? Masz już potrzebne raporty?
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: eryk81 »

Hej,
Jeszcze nie ;-( Podobno musze poczekać )
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: przypisania -zależności obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Daj proszę znać kiedy dostaniesz te raporty, albo temat zostanie rozwiązany w inny sposób. Jestem ciekaw ile teraz zajmuje firmie wdrożeniowej przygotowanie takiego raportu i jak jest wspierany proces konwersji danych.
ODPOWIEDZ