Przetwarzanie IDoc

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: wt maja 02, 2017 10:10 am Problem jest właśnie w konsultantach: ich braku na miejscu i ich (nie zrozumcie mnie źle) braku wiedzy ... :roll:

pozdrawiam, Michał
Nie pierwszy to raz...
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

W tym wątku spytam o kolejną rzecz: mamy IDoci, które posiadają więcej niż 500 linii (takie jest ograniczenie w SAP). Da się takiego IDoca "podzielić" czy jakoś przetworzyć "kawałkami" ?
Tylko nie w WE19 ... bo to jest za gruba rzeźba i można coś przeoczyć .. :(

dzięki, pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Piszesz o ograniczeniu maksymalnej liczby segmentów w IDoc'u czy w liczbie pozycji dokumentu księgowanego z IDoc'a? Jeśli to drugie, to jakie dokumenty księgujesz IDoc'ami?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Liczba pozycji na dokumencie, księguję typem WPUBON fakturę zawierającą ponad 500 pozycji, mamy kryzys ;) Jakiś masz pomysł ?

dzięki z góry, pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Jaki jest numer komunikatu o błędzie?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

60 Błąd w składni IDoc (wejście)
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Coś mieszasz...

Jeśli jest problem z księgowaniem dokumentu / faktury z IDoc'a ze względu na zbyt dużą ilość pozycji w tym dokumencie to zobacz notę: 2237889 - Invoice split in WPUBON based on customer order number i konfigurację Sales and Distribution -> POS Interface -> Inbound -> Control Sales As Per Receipts w zakresie agregacji dokumentu:
2017-05-23_12h24_57.png
2017-05-23_12h24_57.png (35.32 KiB) Przejrzano 227 razy


Jeśli natomiast jest problem z składnią IDoc'a na co wskazuje Twój ostatni post to zobacz przede wszystkim szczegóły komunikatu o błędzie składni IDoc'a. Tam powinna być informacja o brakującym obowiązkowym segmencie (to najczęstsza przyczyna). Zobacz też wątek: Problem in Idoc WPUBON
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Nie twierdzę, ze nie mieszam ... ;) Błądzimy i sami w sumie szukamy rozwiązań :(
Mam WPUBON na blisko 900 pozycji i wiemy, ze z tego powodu się nie chce zaksięgować, w jednym IDocu mam 3 FV, 2 na kilka pozycji i jedna taka duża.
Zaraz zobaczę co podałeś.

Dziękuję, Michał

PS. dzięki za zaproszenie ;)

/edit/ komunikat możemy mieć błędny - już mieliśmy kilka razy info od wdrożeniowców, ze źle przypisali komunikat i jest nie do końca tym system "chciał przekazać" ...
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

W tym co napisałeś, mam w konfiguracji wpis "0". Coś tu można inaczej ustawić żeby to przeszło ?
Notę poprosiłem o sprawdzenie - rozumiem, ze bez niej nie da się tu coś innego wstawić by przeszło ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: wt maja 23, 2017 12:34 pm/edit/ komunikat możemy mieć błędny - już mieliśmy kilka razy info od wdrożeniowców, ze źle przypisali komunikat i jest nie do końca tym system "chciał przekazać" ...
??? czyli jeszcze jest namieszane rozszerzeniami w systemie i jak widać błędnymi...
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: wt maja 23, 2017 12:41 pm W tym co napisałeś, mam w konfiguracji wpis "0". Coś tu można inaczej ustawić żeby to przeszło ?
Notę poprosiłem o sprawdzenie - rozumiem, ze bez niej nie da się tu coś innego wstawić by przeszło ?

pozdrawiam, Michał
W nocie jest opisana w/w konfiguracja i jej znaczenie. Zobacz też dokumentację do tej konfiguracji. Tak od ręki bez zaglądania do systemu nie powiem Ci "z trzeba wpisać, żeby przeszło" - tak to tylko w Erze...
Ale chyba macie bieżące wsparcie jakichś fachowców, którzy mogą sprawdzić w systemie co się dzieje?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Jasne, poproszę o sprawdzenie tego przez konsultantów, czy to mogło by pomóc.
Co do wsparcia ... Pewno widać po moich postach, ze "trochę" brakuje tego wsparcia :(

dzięki, pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Daj proszę znać jaka była przyczyna problemu i jak została rozwiązana. Dzięki temu wszyscy uczestnicy forum skorzystają.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

dominik.tylczynski pisze: wt maja 23, 2017 1:08 pm Daj proszę znać jaka była przyczyna problemu i jak została rozwiązana. Dzięki temu wszyscy uczestnicy forum skorzystają.
Tak, na pewno.

pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Wczytałem się w tą notę, czy dobrze zrozumiałem, że skasowanie wartości 0 w tym polu powoduje wyłączenie trybu "skompresowanego" i dotyczy to tylko tego, że wartości per indeks nie są agregowane ?
Jak powinienem to interpretować ?
Mam wstępne info, ze ta nota może być wgrana z jakimś "Enhance Packiem" i jest w systemie - do potwierdzenia na 100%.
W SNOTE jej nie widzę.

z góry dzięki, pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ