Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: PawelW »

Witajcie,

W FBL3N nie wyświetla mi się zawartość pól XREF1 oraz XREF2. W O7R3 (tabela T021S) dodaję wesoło 2 nowe wpisy BSEG-XREF1 i BSEG-XREF2. Podczas zapisu konfiguracji do transport dostaję błąd:

System error: Error in routine GENERATE REPORT RFEPOS00
Message no. F4308


Niby wszystko jest ok i wartości się zaczynają wyświetlać, ale dostaję błąd podczas transportu. Teoretycznie można uruchomić program RFPOSXEXTEND i przegenerować strukturę RFPOSXEXT, ale to też błędu nie naprawia. Z resztą w RFPOSXEXT pola U_* są dokładnie takie same jak w T021S, także ja tam niespójności nie widzę. Oczywiście przeniesienie transportu kończy się błędem RC8 i świeci się na czerwono, ale zawartość pól zaczyna się wyświetlać...

W notach nic ciekawego nie znalazłem. Czy ktoś ma jakiś pomysł?
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
Sprawdź zawartość RFEPOSC9 - ten include jest generowany po dodaniu pól do T021S, zawartość to deklaracja wszystkich pól U-*
Nagłówek tego include powinien być mniej więcej taki:
* Generated by A-RKISIEL 20161014 154206
* Function LINE_ITEMS_SPECIAL_FIELDS
* caller L0F14I01, AFTER_SAVE_T021S, tcode O7R3
* In case of errors: Start RFXPRA33


Miłe jest to, że napisano co zrobić w przypadku błędu :D
Więcej porad znajdziesz w nocie 984305 - Line item: Definition of special fields (T021S) - sekcja: II. Troubleshooting and known problems.

Jaka jest treść komunikatu (przyczyna) RC8 przy transportowaniu zmian?
Rafał Kisiel
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: PawelW »

Dzięki za odpowiedź. Program z tego nagłówka też już uruchamiałem i nie pomogło. Transport wywala się następującym błędem:

Post-import method FI_CUST_AFTER_IMPORT_T021S started for V_T021S V, date and time: 20170608105457
Application: FI Client:
Termination in routine LINE_ITEMS_SPECIAL_FIELDS
Errors occurred during post-handling FI_CUST_AFTER_IMPORT_T021S for V_T021S V
The errors affect the following components:
FI (Financial Accounting)


Dodam jeszcze, że to forum ma jakąś magiczną moc. Niedługo po tym, jak opisuję tutaj swój problem, znajduję rozwiązanie samodzielnie :P

Z tego co widzę, ktoś kiedyś rozszerzył u nas strukturę RFPOS o pola U_NAME1 do U_NAME4. Zakładam, że było to naprawdę dawno temu. Natomiast w T021S znalazły się jakimś cudem pola BSEC-NAME1 do BSEC-NAME4. Zatem duplikaty - system zgłupiał. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie można było tutaj rzucić błędu w stylu: "Halo! To i tamto pole ma taką samą nazwę. Popraw bo nie będzie działało."
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: dominik.tylczynski »

PawelW pisze: czw paź 19, 2017 12:10 pm Dodam jeszcze, że to forum ma jakąś magiczną moc. Niedługo po tym, jak opisuję tutaj swój problem, znajduję rozwiązanie samodzielnie :P
I o to chodzi, o to chodzi :D

PawelW pisze: czw paź 19, 2017 12:10 pmZ tego co widzę, ktoś kiedyś rozszerzył u nas strukturę RFPOS o pola U_NAME1 do U_NAME4. Zakładam, że było to naprawdę dawno temu. Natomiast w T021S znalazły się jakimś cudem pola BSEC-NAME1 do BSEC-NAME4. Zatem duplikaty - system zgłupiał. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie można było tutaj rzucić błędu w stylu: "Halo! To i tamto pole ma taką samą nazwę. Popraw bo nie będzie działało."
Jest na to nota:
Nota 99298 - Line layout variant special fields: Error F4308 pisze:When you configure the line layout variant special fields via Transaction FAKP -> Account -> Display line items -> Special fields, you must not enter any fields of the same name from different tables.
Furthermore, you must only choose fields from tables which are displayed via the F4 help.
Ale się nie odzywałem wcześniej, bo pisałeś, że noty sprawdziłeś.
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: PawelW »

Noty sprawdzałęm, ale wygląda na to, że przeoczyłem to na początku w systemie. Sprawdzałem te pola tylko w strukturze RFPOSX. A tam ich nie ma. W każdym razie wątek się przyda, będzie dla potomnych ;)
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: Problem z XREF1 i XREF2 w FBL3n

Post autor: RKISIEL »

dominik.tylczynski pisze: czw paź 19, 2017 12:44 pm Ale się nie odzywałem wcześniej, bo pisałeś, że noty sprawdziłeś.
Też znam tę notę ale nie sądziłem (po silnym wstępie PawelW), żeby wychylać się z nią :oops:
Szukałem błędów w implementacji rozszerzenia linii a tu zonk ...
Baza wiedzy PSUG rozrasta się i to jest dobre :idea:
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ