Jak utworzyć szablon WORD do importu przez SAP OLE Link?

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
misiekq2
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 14, 2017 5:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Jak utworzyć szablon WORD do importu przez SAP OLE Link?

Post autor: misiekq2 »

Cześć!

Po dość długich poszukiwaniach niestety stanąłem pod ścianą :(

Znam ścieżkę do inicjowania DOI, następnie dodanie mappingu dla pól (łączy) w szablonie, załadowanie szablonu w OAOR czy do tabel w postaci RAW. Kod w linku niżej. Ale....

Mój problem: Jak przygotować taki szablon w WORD? Jak dodać zmienne SAP OLE Links jak te widoczne na obrazku?

Dokument jest dość skomplikowany i mam go przygotowanego lokalnie na dysku, ale bez tych zmiennych, które trzeba podmienić (obrazek pochodzi z programu DEMO z SAP). Najlepszą opcją byłoby zatem dodanie takich łączy lokalnie i wgranie szablonu do SAP celem jego wielokrotnego wykorzystywania.


Dodam, że podejście wykorzystujące XML i DOCX (klasa CL_DOCX_DOCUMENT) niestety nie jest opcją, o wersja SAP u klienta jej nie posiada.


Jeśli ktoś szukałby kroków juz z wykorzystaniem szablonu WORD i OLE to załaczam moje pytanie z SAP.COM

https://answers.sap.com/questions/38344 ... to-do.html
Załączniki
DEMOWORD97DOC2.doc
szablon DEMO SAP
(68.5 KiB) Pobrany 32 razy
łącza z lokalnego szablonu DEMO
łącza z lokalnego szablonu DEMO
1.JPG (35.52 KiB) Przejrzano 1997 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Jak utworzyć szablon WORD do importu przez SAP OLE Link?

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale znalazłem taką dokumentację: Creating Links for SAP Fields
misiekq2
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 14, 2017 5:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak utworzyć szablon WORD do importu przez SAP OLE Link?

Post autor: misiekq2 »

dominik.tylczynski pisze: pt gru 15, 2017 8:45 am Nie wiem czy to Ci pomoże, ale znalazłem taką dokumentację: Creating Links for SAP Fields
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety średnio się przydało. Udało mi się jednak wykonać zadanie przy wykorzystaniu metod:
po_link_server->COPY_LINK_ITEM_TO_CLIPBOARD
oraz
PO_DOCUMENT->PASTE_SPECIAL

Całość kodu https://answers.sap.com/questions/38344 ... to-do.html
ODPOWIEDZ