Opóźnianie outputu (NACE)

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
lukash3
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 18, 2018 11:18 am
Been thanked: 2 times

Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: lukash3 »

Czy ktoś wie jak mogę "nieco" opóźnić procesowanie outputu (obecnie procesowany jest przy zapisie, jeśli wystąpią pewne okoliczności)?
W NACE jest opcja "Output timing prg" - ale nie za bardzo znalazłem informacji jak tego użyć.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: dominik.tylczynski »

Przykład jest w programie RSFNDTIM.
Zobacz też notę: 68436 - NAST: Time determination:Explanation and example
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: wojtas7 »

A czasem nie potrzebujesz standardowej funkcji generowania outputów np. jobem?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: pt sty 19, 2018 10:13 am A czasem nie potrzebujesz standardowej funkcji generowania outputów np. jobem?
Przyznam, że nie wykorzystywałem "time determination" w przetwarzaniu informacji wyjściowych - nie było potrzeby. Natomiast jestem przekonany, że "time determination" i przetwarzanie informacji wyjściowych zadaniem w tle to dwa różne tematy.
Wg mojego rozumienia, "time determination" określa kiedy, w jakim czasie informacja wyjściowa ma zostać przetworzona np. wysyłka maili w godzinach wieczornych (to tylko przykład, być może bez większego sensu biznesowego). Natomiast zadanie w tle, raport RSNAST00 przetwarza informacje wyjściowe z uwzględnieniem wcześniej określonego czasu:
2018-01-19_10h50_52.png
2018-01-19_10h50_52.png (12.39 KiB) Przejrzano 1910 razy
Dokumentacja do pola Dispatch time pisze:Time 1: The message is processed through report program RSNAST00
This report program can be scheduled periodically or started
manually.

Time 2: As in time 1, but the message contains an earliest
processing date and a requested processing time. The message is
ignored by report program RSNAST00 before the requested date.
lukash3
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 18, 2018 11:18 am
Been thanked: 2 times

Re: Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: lukash3 »

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało. Trzeba było sobie poradzić w inny sposób - bezpośrednio w kodzie.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opóźnianie outputu (NACE)

Post autor: dominik.tylczynski »

  1. Skoro trzeba było sobie poradzić w kodzie to napisz proszę jaki miałeś problem, co nie zadziałało i jak sobie poradziłeś. To forum służy WYMIANIE wiedzy i doświadczeń. Wymiana polega bardziej na dawaniu niż braniu.
  2. Skoro nie zadziałało to znając SAP robiłeś coś nie tak. SAP ERP to jest niemiecki system przynajmniej w zakresie swoich podstawowych funkcjonalności. Tam wszystko działa, czasem tylko nie do końca rozumiemy jak miało działać w zamyśle autora.
ODPOWIEDZ