SAP MM/WM - jakie certyfikaty, czy warto?

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
inspir
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 26, 2017 2:08 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

SAP MM/WM - jakie certyfikaty, czy warto?

Post autor: inspir »

Hej

od 2,5 roku pracuję w firmie jako super key user, zajmuję się kilkoma modułami MM/WM/SD/QM - jako, że firma ogranicza mi rozwój w którymkolwiek z tych modułów to chciałbym nauczyć się czegoś na własną rękę i zdobyć któryś z certyfikatów, aby pomógł mi zmienić pracę na "lepszą".

Wybrałem moduł MM/WM bo wydaje mi się, że najlepiej sobie z nim radzę. Korzystam ze strony guru99.com i tam czytam całą dokumentację(nie wiem na ile jest ona zgodna z oficjalną dokumentacją sap), jednakże gdy nie wykorzystuje tej wiedzy to po prostu ona się marnuje i zanika. Dlatego stwierdziłem, że taki certyfikat mógłby mi pomóc w znalezieniu lepszej pracy.

Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? Który certyfikat warto zdać i czy w ogóle warto je zdawać?

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: SAP MM/WM - jakie certyfikaty, czy warto?

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem nie warto zadawać certyfikatu tylko po to, aby zmienić pracę. Jest to zbyt drogie na prywatną kieszeń i mało wartościowe. Sam certyfikat testuje przede wszystkim znajomość szkoleń kodowych SAP. Znacznie lepiej jest pokazać w CV, że pracujesz z SAP na poziomie key-user'a, że masz doświadczenie z praktycznym wykorzystaniem systemu, że uczysz się na własną rękę.
Jeśli firma, do której aplikujesz jest sensowna, rozpozna w Tobie wartościowego pracownika, a certyfikat i szkolenia kodowe SAP zrobisz już po zmianie pracy.
inspir
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 26, 2017 2:08 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: SAP MM/WM - jakie certyfikaty, czy warto?

Post autor: inspir »

Masz rację, ale wydaje mi się, że pracodawca lepiej patrzy wtedy na profil potencjalnego pracownika. Gdybyśmy pominęli kwestię, że certyfikat miałby być zrobiony pod pracodawcę. To czy mógłbyś któryś polecić z modułu MM/WM?
Bond3r
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 09, 2017 6:41 am
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: SAP MM/WM - jakie certyfikaty, czy warto?

Post autor: Bond3r »

Dołączę do tematu, tylko mi chodzi o pogłębianie wiedzy z SAPa oraz poznawanie go i jego możliwości . Czy grupa uzytkowników , strona podana wyżej to dobra droga czy co poleca Pan aby bardziej poznać SAPa? Certyfikaty nie, a studia podyplomowe??
ODPOWIEDZ