wydruk etykiet kodów kreskowych Zebra ZM400

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
DiDi
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 08, 2008 11:45 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

wydruk etykiet kodów kreskowych Zebra ZM400

Post autor: DiDi »

Witam !
Mam drukarkę kodów kreskowych Zebra ZM400 200dpi. Etykieta jest zaprojektowana jako Smartform. Czcionki użyte są jako 12,14, i 16 PT.
W zeszłym roku drukowane etykiety zajmowały pasek szerokości 3 cm, teraz wydruk zajmuje 2 cm.
Tak jakby coś przeskalowało Smartformę, ale nigdzie w definicji nie ma opcji zmiany rozdzielczości samej Smartformy.
W styczniu po wgraniu czegoś z pakietu Basis (BC nie określiło dokładnie winowajcy) drukarka pomniejsza całą etykietę - zarówno tekst jak i barcode.
Dziwi mnie takie zachowanie, bo użycie czcionek w PT powinno skutkować takim samym wydrukiem nie zależnie czy drukarka ma 200dpi czy 300dpi.
Czy jest jakaś nota, która poprawia ten błąd ?

Próba zmiany definicji urządzenia wyjściowego z LZEBS2 na YZB200U nic nie pomogła oba sterowniki działają tak samo ...
Nervi
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Re: wydruk etykiet kodów kreskowych Zebra ZM400

Post autor: Nervi »

Cześć,
Jak została rozwiązana sprawa?
U mnie w przedsiębiorstwie sytuacja jest podobna. Czy można to zmienić z pozycji użytkownika końcowego?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: wydruk etykiet kodów kreskowych Zebra ZM400

Post autor: dominik.tylczynski »

Skoro jest podobna sytuacja, to i przyczyna najpewniej jest podobna, której z pozycji użytkownika końcowego nie usuniesz. Problem nadaje się do zgłoszenia do Waszego supportu IT.
ODPOWIEDZ