ERP i LVS

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pasza10
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 24, 2008 2:41 pm

ERP i LVS

Post autor: pasza10 »

Witam.
To jest mój pierwszy post na forum, przepraszam za banalne pytania co dla poniektórych z Państwa.

W mojej firmie zmieniają system, obecnie pracuje na 2-uch sys. SAP i Bipolar. Magazyn przyjęcie i wydanie towaru.
Są pewne niedociągnięcia w komunikacji ale wszystko idzie.

Obecnie przechodzimy w całości na SAP'a, jak w temacie nie wiem czy to właściwe nazwy ale u mnie takie funkcjonują ( centralny i decentralny system ).

Obecnie przypisuję dostawę w Bipolar'ze i chłopaki przyjmują tow. na skanerach.
Dane są przesyłane do SAP'a i tam w ZLGR1 obrabiam dostawę, widzę wszystko jak na dłoni: artykuł ( kl ), nazwa, ilość łączna, JP.

Mogę zrobić widok szczegółowy i mam wagę brutto - netto, tarę opakowania i palety, szt./pal, rodzaj opak., wadę art.!

W nowym LVS'ie w transakcji ZLVWEMON widzę tylko ew. różnicę w koli i wadzę, opak. i ilość!! Nic poza tym?
Oczywiście mogę wejść w ZLVROLLBACK gdzie widzę poszczególne palety ale to nie oto chodzi!

Może macie do czynienia z tymi systemami albo macie jakieś info co do ułatwienia sobie procesu przyjęcia?!

Jeżeli chodzi o przeprogramowanie i napisanie querów to nie wchodzi w grę, na razie, jak niemcy pojadą i zostaniemy sami to można coś pomyśleć ale nie w chwili obecnej.

Dzięki za radę, jutro mogę wkleić fotki o co chodzi dokładnie albo na maila mogę wysłać!

Pozdrawiam.
www.pao24.pl
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Transakcje ZLGR1, ZLVWEMON czy ZLVROLLBACK nie są standardowymi transakcjami, zostały zapewne napisane pod konkretne potrzeby Twojej firmy i nie sądzę, aby ktoś z zewnątrz, bez dostępu do Twojego systemu mógł Ci pomóc.

Określenie "centralny" i "decentralny" system wskazuje na wdrożenie modułu Warehouse Management w wersji zdecentralizowanej. Więcej o tym rozwiązaniu możesz przeczytać tutaj: http://help.sap.com/saphelp_erp60_sp/he ... ameset.htm

Zrobiłem kilka projektów zdecentralizowanego WM - chętnie Ci pomogę, kiedy będziesz miał pytania.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
pasza10
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 24, 2008 2:41 pm

Post autor: pasza10 »

dtylczyn pisze: "centralny" i "decentralny" system wskazuje na wdrożenie modułu Warehouse Management
Zgadza się jest to WM.

Przechodzimy na ten system ( LES ) z R3, ludzie są przyzwyczajeni do niego i mają problemy w "zrozumieniu" że nie mamy na to wpływu, musimy go tak przyjąć i już.
W jednej z filii już ruszył i nie jest źle, no ale...!
www.pao24.pl
ODPOWIEDZ