Miejsce składowania materiału - źródło

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Witam,
Czy miejsce składowania dla źródla materiału można podać tylko w transakcji OMLJ czy na materiale w master data też mogę to ustawić?
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Na zakładce Gospodarks materiałowa 2 mam pole "Miejce składowania" ale nie jestem przekonana czy to jest miejsce składowania dla źródła.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Dokładnie to chodzi o błąd który mi wyskakuje, komfiguruje nowego typu indeksy. I jedne transakcją przechodzą vl06o a inne nie. Oczywiście gdybym ręcznie wpisała miejsce składowania w tej transakcji to by przeszło, ale lepiej by było gdyby się podpowiadało z konfiguracji.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (133.57 KiB) Przejrzano 2733 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: dominik.tylczynski »

sylwia123 pisze: pt lip 13, 2018 10:08 am Na zakładce Gospodarks materiałowa 2 mam pole "Miejce składowania" ale nie jestem przekonana czy to jest miejsce składowania dla źródła.
To pole nie ma nic wspólnego z SAP WM:
Dokumentacja pola MARD-LGPBE pisze: Short Text
Storage Bin

Definition
Identifies the storage bin within a storage location where the material
is stored.

Use
This storage bin is only significant if you do not use SAP warehouse
management. It appears on goods receipt/issue slips.

However, if the warehouse management system is active, this value is
merely for information.
To pole jest wykorzystywane tylko informacyjnie kiedy się nie używa SAP WM.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: dominik.tylczynski »

Zrzut ekranu wskazuje, że strategia pobrania nie potrafi znaleźć zapasu do pobrania podczas tworzenia zlecenia przeniesienia. Z samego zrzutu trudno wnioskować w czym jest problem - w konfiguracji, w danych podstawowych, czy po prostu zapas w WM nie został jeszcze rozmieszczony do lokalizacji, z których będzie pobierany.
Podczas tworzenia zlecenia przeniesienia generowany jest log wyszukiwania miejsca składowania (menu: Environment --> Stor. Bin Search Log), który pozwala dokładnie przeanalizować działanie strategi pobrania.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Dziekuje, spróbuje się temu przyjrzeć. Dobrze ze wyeliminowane zostało to pole.
Jest jeszcze transakcja w której dla magazynu i rodzaju ruchu definiuje się źródło nie pamietam teraz dokładnie nazwy tej transakcji omjl czy coś takiego. Jak będę przy komputerze w poniedziałek to sprawdze dokładnie. Ale trochę chyba zbyt ogólne by to było żeby dla każdego ruchu podać miejsce składowania źródłowego dla wszystkich indeksów.. hmmm
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Transakcja OMLJ. Tutaj napewno jest definicja tego miejsca składowania. Nie wiem tylko czy to jedyne miejsce w systemie w którym można to definiować i czy od tego zależy mój bład :)
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Rozwiązałam - w OMLJ dla mojego ruchu dodałam oprócz magazynu który tam miałam wpisany, również "***" trzy gwiazdki i teraz wyszukuje mi materiał po wszystkich magazynach. :)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: dominik.tylczynski »

Ale czy to na pewno właściwe rozwiązanie?
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: sylwia123 »

Właśnie nie :D bo mi wyszukiwał po magazynach których nie powinien.
Sprawdziłam te magazyny które powinien brąc pod uwage, było ich trzy i te trzy magazyny wpisałam zamiast '***' i teraz faktycznie szuka po tych co powinien. :)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: dominik.tylczynski »

Wyszukiwanie typu magazynu poprzez *** jest stosowane przy strategi pobrania "ścisłe FIFO" - SAP Help Strategy: Stringent FIFO Across All Storage Types
Tutaj bardzo istotne jest opracowanie typów magazynów, których pobranie nie powinno obejmować:
Strategy: Stringent FIFO Across All Storage Types pisze:It is necessary to exclude some storage types, such as the interim storage area for differences, from the stringent FIFO strategy. In the table Exclusion of storage types from Stringent FIFO select the No stringent FIFO column for the storage type. The system then ensures that this storage type is not used for the stringent FIFO picking strategy. This indicator should be set for all interim storage types.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Miejsce składowania materiału - źródło

Post autor: dominik.tylczynski »

sylwia123 pisze: pn lip 16, 2018 8:55 am Transakcja OMLJ. Tutaj napewno jest definicja tego miejsca składowania. Nie wiem tylko czy to jedyne miejsce w systemie w którym można to definiować i czy od tego zależy mój bład :)
Transakcja OMLJ to konfiguracja ruchów WM. Istotnie jest tutaj możliwość zdefiniowana źródłowego czy docelowego typu magazynu i miejsca składowania, np. dla ruchu 101 przyjęcie do zamówienia:
2018-07-23_10h58_00.png
2018-07-23_10h58_00.png (15.9 KiB) Przejrzano 2651 razy

Nie myl jednak tego ustawienia ze strategią rozmieszczania czy pobierania. Generalnie dla ruchów, które są rozmieszczeniem w OMLJ są ustawione dane źródłowe - tak jak w powyższym przykładzie. Natomiast docelowa lokalizacja jest określana przez strategię rozmieszczania.
Dla wydań jest odwrotnie - w OMLJ są ustawione dane docelowe, a źródłową lokalizację określa strategia pobrania.
ODPOWIEDZ