Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Sylwia.264
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 11:53 pm

Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: Sylwia.264 »

Witam serdecznie. Potwierdzam zlecenia produkcyjne w transakcji CO11N. W chwili potwierdzenia zlecenia brakuje mi na stanie jednego komponentu, który magazyn nie przesunął, więc usuwam linię z tym kompomentem, aby móc go dopotwierdzić w zleceniu w późniejszym terminie. W związku z tym mam pytanie w jakiej transakcji SAP mogę sprawdzić po numerze komponentu z jakich zleceń dany artykuł został usunięty? Z góry dziękuję za odpowiedź
krzy13
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 07, 2017 5:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: krzy13 »

Witam,
W coois-ie po składnikach.
Ten "kombajn" wiele potrafi, :)
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: mgabryel »

proponuję użycie transakcji COGI zamiast usuwania pozycji z ruchami.
Podczas księgowania potwierdzenia produkcji w CO11n otrzymujemy w przypadku braku zapasu komponentu komunikat błędu z pytaniem, czy skorygować ruchy materiałowe. Wybór NIE spowoduje, że niezaksięgowane zużycia pojawią się w COGI, skąd w prosty sposób można dokończyć księgowanie, gdy pojawi się zapas na składzie produkcyjnym.

poniżej dwa artykuły odnośnie COGI, szczególnie polecam ten pierwszy ;-)

https://sapusers.pl/cogi-przetwarzanie- ... rialowych/

https://blogs.sap.com/2013/01/23/common ... solutions/
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: dominik.tylczynski »

krzy13 pisze: czw wrz 20, 2018 10:18 pm Witam,
W coois-ie po składnikach.
Ten "kombajn" wiele potrafi, :)
Owszem COOIS jest bardzo potężnym narzędziem, ale jeśli skazujesz komponent ze zlecenia produkcyjnego do go w już w COOIS nie zobaczysz.
krzy13
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 07, 2017 5:33 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: krzy13 »

dominik.tylczynski pisze: pt wrz 21, 2018 8:37 am
krzy13 pisze: czw wrz 20, 2018 10:18 pm Witam,
W coois-ie po składnikach.
Ten "kombajn" wiele potrafi, :)
Owszem COOIS jest bardzo potężnym narzędziem, ale jeśli skazujesz komponent ze zlecenia produkcyjnego do go w już w COOIS nie zobaczysz.
Z kontekstu wywnioskowałem że koleżanka usuwa linie w trakcie potwierdzania w COOIN a nie ze zlecenia produkcyjnego. Bo usuwanie komponentu ze zlec.prod.w tym przypadku jest jak dla mnie niezrozumiałe
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Potwierdzanie komponentów w zleceniach produkcyjnych

Post autor: dominik.tylczynski »

krzy13 pisze: pt wrz 21, 2018 12:55 pm Z kontekstu wywnioskowałem że koleżanka usuwa linie w trakcie potwierdzania w COOIN a nie ze zlecenia produkcyjnego. Bo usuwanie komponentu ze zlec.prod.w tym przypadku jest jak dla mnie niezrozumiałe
Zapewne masz rację - doczytałem uważniej opis problemu. Natomiast nie widzę większego sensu usuwania tych komponentów nawet w CO11N. Skoro zostały faktycznie zużyte to powinny w CO11N pozostać. Jeśli nie są dostępne w SAP na składzie produkcyjnym to ich wydanie pójdzie w COGI, tak jak napisał Mariusz.
ODPOWIEDZ