Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Nel78
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 12:00 am

Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: Nel78 »

Witam,
w ramach chęci pomocy działowi zapoatrzenia mam następujące 2 pytania:
1. W jaki najprostszy sposób można wyrzucić listę indeksów dla konkretnego dostawcy (zbiorczą) na jakiś okres czasu załóżmy tydzień.
2. Wiem, że można ustawić światła (chyba w MD04) żeby np. na 3 dni do przodu system wyrzucał listę braków surowców do produkcji. W jaki sposób się ustawia światła i skąd się ściaga listę takich surowców?

Będę wdzięczna za pomoc
mkpisula
Posty: 38
Rejestracja: śr maja 02, 2012 8:21 am
Been thanked: 2 times

Re: Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: mkpisula »

Ad 1. ME80FN nie wystarcza?
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: mgabryel »

ad.1 jeśli ME80FN nie wystarczy, można sprawdzić np. ME2L z zakresem listy ALV na ekranie selekcji.
Po haśle ME2L można wyszukać na naszym forum klika wątków dotyczących tematyki raportowania zamówień.
Wszystkie te raporty można odnaleźć w Menu SAP -> Logistyka -> Gospodarka materiałowa -> Zamówienie -> Wyświatlanie listy lub Zestawienia

ad.2. pewnie chodzi o sygnalizację w transakcjach MD06 i MD07.
Sygnalizację można ustawić indywidualnie w tych transakcjach między innymi w zależności od zakresu pokrycia.
Transakcja MD06 ma dodatkowo na ekranie selekcji możliwość ograniczenia wyników właśnie po zakresie pokrycia.
Nel78
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 12:00 am

Re: Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: Nel78 »

Właśnie wczoraj zrobiłam wg rady (chyba intuicyjnie) i wynalazłam transakcję ME2L - sprawdziła się idealnie. Okazał się jednak inny problem o czym poniżej.

Jutro sprawdzę z kolegami te transakcje MD06 i MD08. Czy sygnalizację ustawia się pojedynczo dla surowca czy np. dla grupy od jednego dostawcy lub w inny zgrupowany sposób np. po kategorii materiału?

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące materiału versus dostawca. Jeżeli jeden materiał ma np. 3 dostawców ale jeden jest dostawcom wiodącym np. ma najlepsze ceny. Chciałabym przy ściąganiu zamówień np. z najbliższego tygodnia żeby SAP przypisał mi tego preferowanego dostawcę głównego i ewentualnie dał znać, zaznaczył, że ten materiał ma jeszcze inne opcje dostawców. Jest taka możliwość? Najchętniej, żeby jedna transakcja wyrzuciłam mi tabelę (którą mogę zrzucić do exela) z informacją materiał główny dostawca ilość na np. tydzień.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: dominik.tylczynski »

Przy raportowaniu zamówień takiej możliwości nie ma, gdyż w zamówieniu jest już określony dostawca niezależnie czy jest to preferowany dostawca z najlepszymi cenami czy jakiś inny rezerwowy.

Możesz natomiast raportować listę źródeł tj. listę kwalifikowanych dostawców dla danego materiału lub rekordy informacyjne zaopatrzenia tj. dane gdzie są przechowywane warunki dostaw materiału od danego dostawcy.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Transakcja do wyrzucania listy zamówień do dostawcy

Post autor: mgabryel »

sygnalizacja w MD06 / MD07 jest ustawiona dla całej transakcji, nie można jej ustawić w zależności od np. grupy produktów.
Można za to na ekranie selekcji ograniczyć wybór indeksów do analizy. W MD06 np. po kontrolerze MRP, grupie produktów, dostawcy, wskaźniku ABC itd.
ODPOWIEDZ