S/4HANA ver. 1709 versus INTRASTAT

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
progmat
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 04, 2018 9:12 pm

S/4HANA ver. 1709 versus INTRASTAT

Post autor: progmat »

Potrzebuję wsparcia merytorycznego w zakresie customizacji raportu statystycznego INTRASTAT w SAP S/4HANA w wersji 1709.
CAłą wiedzę dotyczącą Intrastatu którą znam z poprzednich wersji SAP-a mogę sobie wyrzucić do kosza... Usunieto wiele transakcji - w zasadzie niby uproszczono - ale brakuje takich jak ENGR, ENPA, VEFU, wiele transakcji customizacyjnych zastapiono zarządzaniem widokami np. zamiast customizacji tabel T605 T6016 odpowiednimi transakcjami OVE4 czy OVE6 jest teraz zamiennik taki:
Define Default Values for Sales (SM30-view /ECRS/V_TDVS).
Dotarłem do wielu zamienników ale potrzebuję uzyskać wiedzy dotyczących customizacji, czy implementacji takich obiektów jak Commodity Codes, Supplementary Unit, może jeszcze jakis o jakich chwilowo nie wiem..
Może macie jakieś dobre aktualne opracowania, materiały customizacyjne, będę zobowiązany - sam również podobne przygotowuję i chetnie podziele się wiedzą... Może ktos doradzi gdzie najlepiej się zarejestrować, skąd czerpac wiedzę (hihi poza tym forum oczywiście)...???
Tak na poczatek znalazłem coś takiego skąd już dowiedziałem się sporo:
https://help.sap.com/doc/d8c31c0d40f941 ... _FPS01.pdf
mrcb
Posty: 263
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 109 times

Re: S/4HANA ver. 1709 versus INTRASTAT

Post autor: mrcb »

ODPOWIEDZ