Koszty wtórne -> koszty pierwotne

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
texdice
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 22, 2018 6:48 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Koszty wtórne -> koszty pierwotne

Post autor: texdice » pt gru 21, 2018 11:19 am

Dzień dobry, Forumowicze :)

Mamy w SAP CO coś takiego jak koszty wtórne, na które księgowane są, między innymi, koszty ze zleceń PM. Wygląda to w ten sposób, że po rozliczeniu cyklicznym na MPKi trafiają koszty ze zleceń PM, w formie "zagregowanej" w rodzaj kosztu np. o nazwie "Materiały Zlecenia Remontowego". W dodatku na tym rodzaju widać koszty ze wszystkich zleceń z danego okresu. Mamy więc sytuację, w której na MPKu widać wszystkie materiały, ze wszystkich zleceń, pod jedną pozycją. I to jest dobre, ale Kontroling ma za zadanie pokazać Zarządowi na co konkretnie poszły pieniądze, w związku z tym trzeba się cofnąć o kilka kroków, analizować zlecenia i wyciągać poszczególne ich składniki - części, paliwo, normalia itp.

Czy znacie może jakiś sposób na to, żeby rozbić koszt wtórny na koszty pierwotne?

Jestem w trakcie tworzenia raportu w SQVI, ale w międzyczasie szukam też innych rozwiązań :)

Pozdrawiam!

grzecot
Posty: 49
Rejestracja: czw lip 06, 2017 8:25 am
Been thanked: 28 times

Re: Koszty wtórne -> koszty pierwotne

Post autor: grzecot » pn sty 28, 2019 2:18 pm

cześć,

obawiam się, że to nie jest najlepszy pomysł, aby z kosztu wtórnego jechać wstecz do pierwotnego. wszystkie księgowania są zapisane w tablicach kontrolingowych i filtrując odpowiednio po obiekcie partnera jest możliwość prześledzenia procesu rozliczeń, jednakże jest to znacznie uciążliwe. swojego czasu u nas w firmie padł pomysł napisania takiego raportu. rzeźba wyszła przeokrutna, która zabijała system.
wydaje mi się, że jedyne co wam pozostało to zmienić sposób rozliczenia - dorobić kroki pośrednie i wyłuskać wymagane przez was informacje na osobne zlecenia/MPKi lub rodzaje kosztów.

ODPOWIEDZ