SAP - MRP = Storage Location included/excluded from MRP

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
WYTLIB
Posty: 172
Rejestracja: pt mar 28, 2008 5:30 am
Lokalizacja: Polska / Meksyk / Niemcy
Kontakt:

SAP - MRP = Storage Location included/excluded from MRP

Post autor: WYTLIB »

Witam,

chciałbym się dowiedzieć nie wnikając w MRP Book ( 700 stronek ) czy wykluczając z MRP Storage Location "WYSYŁKA" oraz "MATERIAŁ W MAGAZYNIE który swiadczy usługi logistyczne między mną / a klientem ostatecznym" nie otrzymam dublujących się zleceń produkcyjnych ? MRP startuje u mnie każdego dnia, biorąc pod uwage zamówienia przesyłane przez klienta raz w tygodniu. Jeżeli wykonam zatem pewną część planu np. produkt ABC w poniedziałek tj pierwszego dnia, składajacy się z półproduktów A1, B1, i C1, i zostanie on przeksięgowany na jeden z wymienionych Storage Location wykluczonych z MRP to czy SAP będzie wiedział iż te Porduction Orders zostały wykonane dla tego planu i już nie otworzy nowych które by je dublowały ?

Z góry dziękuje za pomoc,
Adam Wytlib
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Będzie wiedział... :)
W przypadku wyłączenia składu z MRP (skład logistyczny) planowanie potrzeb materiałowych w tym składzie jest zwykle wykonywane oddzielnie. Zapotrzebowania w wyłączonym składzie są pokrywane zwykle przez przesunięcia z innego składu np. składu produkcyjnego. Natomiast zapotrzebowania w składzie produkcyjnym są pokrywane przez zlecenia produkcyjne. Zatem jeśli wykonasz część planu produkcyjnego i przesuniesz zapas ze składu produkcyjnego do logistycznego zapotrzebowania na zaopatrzenie składu logistycznego zostaną zredukowane o przesunięte.

HTH
Dominik Tylczyński, ICG
WYTLIB
Posty: 172
Rejestracja: pt mar 28, 2008 5:30 am
Lokalizacja: Polska / Meksyk / Niemcy
Kontakt:

Post autor: WYTLIB »

Witam,
zerkałem na szkolenia, i mam pytanko:

potrzebowałym wsparcia w temacie MRP. ( 3 dni szkolenia na żywym organizmie, znaczy na moim testowym systemie ). Chciałbym ucząc się ustawić w miarę możliwości najlepiej MRP. Czy wiesz może jaki byłby to koszt u Was ? Jak wspominałem, trzy dni Customizing - działamy w dzień, a w nocy czasu PL testują w Meksyku ). Musiałbym wówczas przylecieć na tydzień do europy, i przepchnąć się z pomysłem finansowo, potrzebuję jednak informacji dot. kosztów.

Z góry dzięki za wskazówki.
Adam
ODPOWIEDZ