Zmiana Zlecenia Przeniesienia podczas zapisywania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Yeti
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Zmiana Zlecenia Przeniesienia podczas zapisywania

Post autor: Yeti » śr maja 01, 2019 5:26 pm

Potrzebuję zmienić zlecenie przeniesienia w momencie jego zapisywania (nie wcześniej) albo po zapisaniu. Zmianie ma ulec pole VLENR w LTAP. Nie wiem jakiego user-exit'a mogę użyć. Znalazłem tylko EXIT_SAPLL03T_001, który niestety nie jest wołany z jakegoś powodu. I klops.

Pozdrawiam
Marcin

dominik.tylczynski
Has thanked: 933 times
Been thanked: 980 times
Kontakt:

Re: Zmiana Zlecenia Przeniesienia podczas zapisywania

Post autor: dominik.tylczynski » pn maja 06, 2019 9:03 am

Zlecenie przeniesienia podczas zapisywania możesz aktualizować przy pomocy rozszerzenia MWMTO001, funkcja EXIT_SAPLL03T_001.
Nie jest to co prawda podstawowe zastosowanie tego rozszerzenia, ale używałem go wielokrotnie do aktualizowania danych na nagłówku zlecenia i działa bez problemu. Aktualizację robisz wprost przez update odpowiednich tablic.

Jednak zdecydowanie odradzam aktualizację pola LTAP-VLENR "Source storage unit number" - na 100% złapiesz niespójność danych po takiej aktualizacji. Zlecenie przeniesienia na pobranie z danej jednostki składowania aktualizuje nie tylko dane w samym zleceniu ale też m.in. w danych kwantów magazynowych.

Zasadnicze pytanie zatem: co chcesz osiągnąć?

Yeti
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Yeti » śr maja 22, 2019 3:55 pm

Chcę osiągnąć podpowiedź na ekranie skanera - która jednostka składowania powinna być pobrana, bez podpowiedzi o partii. Typ magazynu zarządzany jest w strategii blokowej bez podpowiadania partii. Na jednej jednostce składowania może znajdować się kilka partii tego samego materiału. Chcę pobrać całą paletę.

dominik.tylczynski
Has thanked: 933 times
Been thanked: 980 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski » śr maja 22, 2019 10:07 pm

Strategia magazynu blokowego to jedyna strategia, gdzie podczas pobrania nie jest określana źródłowa jednostka składowania. To moim zdaniem jest najistotniejsza cecha tej strategii - dlatego moim zdaniem magazyn blokowy to bardziej strategia pobierania niż rozmieszczania.

Masz strategię magazynu blokowego, a jednak chcesz określać źródłową jednostkę składowania w zleceniu przeniesienia. Może zatem zamiast na siłę aktualizować LTAP-VLENR lepiej zastosować jakąś inną strategię rozmieszczania zamiast magazynu blokowego. Wtedy źródłowa jednostka składowania zostanie ustalona w standardzie SAP WM.

Jeśli z jakichś względów musisz jednak stosować strategię magazynu blokowego to sugeruję jednak nie aktualizować LTAP-VLENR tylko dodać własne pole do transakcji skanerowej i wyświetlać w nim sugerowaną do pobrania jednostkę składowania.

ODPOWIEDZ