Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Margo.Pol
Been thanked: 2 times

Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: Margo.Pol » wt cze 04, 2019 12:05 am

Cześć,

szukałam na forum odpowiedzi, ale nie mogłam znaleźć, dlatego proszę o pomoc...
Mam tylko nr WZ i potrzebuje transakcji która pokaże historie zmian na tym dokumencie , zależy mi na uzyskaniu informacji kto stworzył i kto usunął WZ,w transakcji VL03 wyskakuje mi komunikat T200 dlatego stwierdzam, że jest usunięta bo nie mam wglądu do dokumentu.
Widziałam post o transakcji RSSCD100, ale wyskakuje mi informacja że nie ma żadnych zmian na pozycjach w dokumencie.

print screen w załączniku

pozdrawiam i dziękuje odpowiedź :)
Załączniki
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
sprawdzenie w sap zmian.PNG (14.24 KiB) Przejrzano 346 razy
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
transakcja sap.PNG (17.94 KiB) Przejrzano 346 razy
DELIVERY DOCUMENT ERROR VL03.PNG (15.85 KiB) Przejrzano 346 razy

wojtas7
Has thanked: 53 times
Been thanked: 115 times

Re: Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: wojtas7 » wt cze 04, 2019 7:32 am

Czytamy dokładnie ze zrozumieniem komunikat T200, co nam SAP ma do powiedzenia, i staramy się nie fantazjować i nie wyciągać wniosków bez podstaw ;-)

Nie masz uprawnień do wyświetlenia tego dokumentu, po prostu. Zrób screen SU53 i do Waszego działu autoryzacji poproś o odpowiednią rolę.

Btw w SAPie prawie nigdy nic się nie usuwa na stałe, więc podejrzewanie że ktoś usunął jest raczej na ostatnim miejscu. Jak w programie Change Documentów nie ma, to zobacz bezpośrednio w tabelach CDHDR CDPOS itd. powinny być wpisy z flagą D = delete.

greg_hhl
Has thanked: 25 times
Been thanked: 68 times

Post autor: greg_hhl » czw cze 06, 2019 10:55 am

Margo.Pol pisze:
wt cze 04, 2019 12:05 am
Cześć,

szukałam na forum odpowiedzi, ale nie mogłam znaleźć, dlatego proszę o pomoc...
Mam tylko nr WZ i potrzebuje transakcji która pokaże historie zmian na tym dokumencie , zależy mi na uzyskaniu informacji kto stworzył i kto usunął WZ,w transakcji VL03 wyskakuje mi komunikat T200 dlatego stwierdzam, że jest usunięta bo nie mam wglądu do dokumentu.
Widziałam post o transakcji RSSCD100, ale wyskakuje mi informacja że nie ma żadnych zmian na pozycjach w dokumencie.

print screen w załączniku

pozdrawiam i dziękuje odpowiedź :)
Programu właściwego używasz ale w niewłaściwym miejscu wprowadziłaś nr swojego dokumentu - Ty wpisałaś w numerze dokumentu zmian (każda zmiana ma swój własny numer i to jest właśnie ten numer) a powinnaś w linii 2 (u Ciebie "Object ID"). Numer powinien być wprowadzony jako pełne dziesięć znaków czyli z wiodącymi zerami. Dobrze jest podać na końcu gwiazdkę - wybierze nie tylko nagłówek ale i pozycje. Dobrze jest także podać w Object class klasę (dla WZ to LIEFERUNG).
A uprawnienia, o których pisał Wojtas7 to inna sprawa.

Margo.Pol
Been thanked: 2 times

Post autor: Margo.Pol » ndz cze 30, 2019 6:05 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) poradziłam sobie sprawdzając w tabelach :) dziękuje ! pozdrawiam serdecznie

dominik.tylczynski
Has thanked: 997 times
Been thanked: 1023 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski » pn lip 01, 2019 7:42 am

Margo.Pol pisze:
ndz cze 30, 2019 6:05 pm
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) poradziłam sobie sprawdzając w tabelach :) dziękuje ! pozdrawiam serdecznie
Napisz zatem jakich tabel użyłaś, z jakich pól skorzystałaś - podziel się wiedzą, po to jest to forum.

ODPOWIEDZ